Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Senyszyn: PO nie zależy na nowej ustawie medialnej

0
Podziel się
Senyszyn: PO nie zależy na nowej ustawie medialnej
bEgEwjwB

Money.pl: Kiedy SLD dogada się z PO w sprawie ustawy medialnej? A może taki stan zawieszenia jaki mamy pasuje obu stronom?

Joanna Senyszyn, posłanka SLD: Lewicy absolutnie nie jest na rękę istniejąca sytuacja. Chcemy ją zmienić i chcemy aby Platforma przedstawiła w końcu swój projekt ustawy medialnej i żeby uwzględniła w nim nasze poprawki i zastrzeżenia. Niestety PO nie jest zainteresowana szybkim uchwaleniem ustawy.Sławomir Nowakszef gabinetu politycznego premiera, wręcz stwierdził, że w Polsce nie są potrzebne niezależne media publiczne.

Najwyraźniej Platforma ma taki dostęp do mediów komercyjnych, gdzie jest doskonale pokazywana_ pijarowsko _ i że to jej zupełnie wystarcza. Poza tym przeszłość pokazała, że wpływ na media publiczne i kontrola nad nimi wcale nie gwarantuje politycznego sukcesu.

bEgEwjwD

Platformie nie zależy na reformie mediów publicznych?

Platforma patrzy na wszystko przez pryzmat własnego interesu. Media publiczne - niezależne i silne są w interesie obywateli, ale najwyraźniej nie w interesie PO. Z punktu widzenia interesówDonalda Tuskajako kandydata na prezydenta, niezależne media nie są niezbędne.

Może to jest tak, że nie możecie się dogadać co do podziału wpływów.

Absolutnie to nie ma nic wspólnego z projektem ustawy, na pewno nie chodzi tu jakiś nowy podział wpływów.

bEgEwjwJ

Kto psuje media? Niedawno zarzucano to SLD, ostatnio premier powiedział, że takim największym _ psujem _ jestJarosław Kaczyński

Właśnie po to konieczne jest szybkie uchwalenie nowej ustawy. Platforma najwyraźniej tego nie chce. Politycy PO wolą nic nie zmieniać. Pokazywać na media publiczne i mówić: _ to nie my jesteśmy winni tej sytuacji. _

Mam wrażenie, że PO obrała taką taktykę już w trakcie prac nad poprzednim projektem, który przepadł w Sejmie. Platforma zachowywała się w sposób - mamy większość, nikogo nie będziemy słuchać, do naszego projektu nie wprowadzimy żadnej poprawki. Robiono tak mimo świadomości iż do odrzucenia weta prezydenta potrzebne było poparcie SLD. Gdy projekt przepadł, PO mogła mówić - winni są wszyscy tylko nie my.

bEgEwjwK

*Może to z obu stron to taka taktyka, _ kto pierwszy mrugnie. _Przecież do niedawna wasze ugrupowania prowadziły rozmowy na ten temat *

Platforma przede wszystkim powinna zgłosić swój projekt, jeżeli tego nie zrobi, to nie ma o czy rozmawiać. nad tym projektem musi się odbyć wspólna praca w komisji. Tej pracy nie ma, a bez tego nie da się uchwalić nowej ustawy.

*Jak Pani sądzi to kwestia dni, tygodni czy dłuższego czasu?*

Po wypowiedziachSławomira Nowakasądzę, że to raczej kwestia miesięcy

bEgEwjxe
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)