Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
03.08.2014 16:04

Separatyści wypierani z Ukrainy. Ich terytorium zmniejszono o 3/4

Bez użycia broni oraz bez wsparcia ze strony ludności odbicie większości terytorium z rąk rebeliantów byłoby niemożliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Terytorium kontrolowane przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, obejmujące tzw. Doniecką Republikę Ludową i Ługańską Republikę Ludową, zostało zredukowane o 3/4 - poinformowała dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

_ - Podczas operacji antyterrorystycznej obszar, który został zajęty przez terrorystów, zmniejszył się o trzy czwarte, czyli jeszcze jedna czwarta pozostaje w rękach terrorystów _ - powiedział na briefingu w Kijowie rzecznik Rady Andrij Łysenko.

Zauważył, że bez użycia broni oraz bez wsparcia ze strony ludności odbicie większości terytorium z rąk rebeliantów byłoby niemożliwe. Przypomniał, że _ obecnie trwa aktywna faza operacji antyterrorystycznej _, a broni i amunicji wystarczy siłom rządowym, aby pokonać separatystów.

Tymczasem sześciu cywilów zginęło, a 13 zostało rannych w ciągu ostatniej doby w wyniku walk na południowo- zachodnich obrzeżach Doniecka; miasto wciąż kontrolują prorosyjscy separatyści - poinformował w niedzielę przedstawiciel władz miasta, na którego powołuje się AFP.

Korespondent AFP widział w sobotę wieczorem kilka zniszczonych wskutek ostrzału artyleryjskiego budynków mieszkalnych oraz zrujnowaną szkołę.

Associated Press pisze o toczących się walkach na zachodnich obrzeżach Doniecka między separatystami a ukraińską armią. W obawie przed otoczeniem przez siły ukraińskie separatyści ponowili apele do Rosji, aby wysłała im na pomoc swoje wojska. Separatyści konfiskują mieszkańcom Doniecka samochody i żywność - donosi agencja AP.

Rzecznik ukraińskich sił rządowych Ołeksij Dmytraszkiwski powiedział agencji AP, że wojska ukraińskie walczyły w niedzielę o utrzymanie pozycji na przedmieściach Doniecka.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz