Seph Lawless urodził się w Cleveland, w tzw. Pasie Rdzy, jak potocznie nazywana była północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych. Kiedyś tętniące serce przemysłu ciężkiego w USA, dziś symbol kryzysu.

Jego ojciec był robotnikiem w jednej z miejscowych fabryk motoryzacyjnych, a on sam stał się świadkiem upadku wielkiego przemysłu i całej związanej z nim cywilizacji.

- Zacząłem dokumentować opuszczone części USA, by uzmysłowić Amerykanom, co dzieje się z ich krajem. Chciałem, by zobaczyli prawdziwe oblicze Ameryki, dalekie od ich wygodnych domów i smartfonów - mówi WP money Seph Lawless.

Na zdjęciu: opuszczone centrum handlowe Rolling Acres Mall w Akron w Ohio po ubiegłorocznej śnieżycy, która przeszła od środkowowschodnich stanów przez Wschodnie Wybrzeże po Nową Anglię.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Historyk
2017-11-02 08:37
Ten artykuł moim zdaniem jest artykułem z absurdalną tezą: W USA jest be a za to w UE jest cacy" W Polsce popadło w ruinę tysiące zakładów pracy i dlaczego nie zdjęć z tych fabrycznych ruin na portalu money?
Historyk
2017-11-02 08:36
Ten artykuł moim zdaniem jest artykułem z absurdalną tezą: W USA jest be a za to w UE jest cacy" W Polsce popadło w ruinę tysiące zakładów pracy i dlaczego nie zdjęć z tych fabrycznych ruin?
jo
2017-09-01 21:42
jankesowski kraj co to jest bbaarraanniiee
Pokaż wszystkie komentarze (176)