Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Shinzo Abe nowym premierem Japonii

0
Podziel się:

58 - letni Shinzo Abe pochodzi z rodziny zaangażowanej w politykę. Jego ojciec był ministrem spraw zagranicznych, a dziadek - premierem Japonii.

Shinzo Abe nowym premierem Japonii
(EPA/FRANCK ROBICHON/PAP)

Japończycy mają nowego premiera. To konserwatysta Shinzo Abe, który opowiada się za twardą linią w konflikcie terytorialnym z Chinami.

Chce też odejścia od pacyfistycznej polityki, którą wyznacza japońska konstytucja i pielęgnowania patriotyzmu. Partia Liberalno - Demokratyczna, której przewodzi Shinzo Abe i jej partner koalicyjny mają większość dwóch trzecich głosów w parlamencie. W ostatnich wyborach odsunęli od władzy Partię Demokratyczną, krytykowaną za nieumiejętne działania po tsunami w 2011 roku.

58 - letni Shinzo Abe pochodzi z rodziny zaangażowanej w politykę. Jego ojciec był ministrem spraw zagranicznych, a dziadek - premierem Japonii. Shinzo Abe jest szefem rządu po raz drugi.

Czytaj więcej o sytuacji w Japonii w Money.pl
Zmiażdżyli rządzącą partię. Wracają do władzy -_ Obiecaliśmy wydobyć Japonię z deflacji i skorygować kurs jena. Sytuacja jest poważna, ale musimy to zrobić _ - podkreśla tryumfator dzisiejszych wyborów.
Z taką przeszłością na szefa partii? Banri Kaieda, były minister przemysłu z czasów katastrofy w elektrowni atomowej w Fukushimie, został jej nowym szefem.
To konserwatyści wygrali dzisiejsze wybory? Według sondaży, zwyciężyła dziś konserwatywna Partia Liberalno-Demokratyczna byłego premiera Shinzo Abe.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)