Notowania

mon
11.12.2013 08:34

Siemoniak ujawnia, co z przetargami w MON

Minister wyznaczył nowa osobę, która zajmie się kontraktami na nowe uzbrojenia dla armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Szef MON zapewnia, że następca generała Waldemara Skrzypczaka będzie kontynuował _ wszystkie dobre rzeczy _ podjęte przez poprzednika.

Czesław Mroczek, wiceminister dotychczas odpowiedzialny w resorcie za sprawy socjalne, przejmie kierownictwo nad pionem uzbrojenia i modernizacji. Siemoniak zapewnił, że to _ twardy gość _ i na pewno _ damy radę _ w zetknięciu ze zbrojeniowym lobby.

Waldemar Skrzypczak odpowiadał w MON za zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. W ostatnich miesiącach Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała mu dostęp do informacji niejawnych.

W listopadzie media ujawniły jego pismo do izraelskiego ministerstwa obrony, w którym przed ogłoszeniem przez MON przetargu wymieniono konkretnego producenta bezzałogowców. Odchodząc z resortu gen. Skrzypczak zapewniał, że jest niewinny.

Tłumaczył, że odchodzi, bo nie chce być _ obciążeniem dla premiera, rządu i ministra obrony narodowej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot w sprawie korupcji wiceministra Prokuratura Apelacyjna w Warszawie przejęła od prokuratury okręgowej śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez generała.
Służby wymknęły się spod kontroli? Nie sądzę, by służby wymknęły się spod kontroli - ocenił dzisiaj szef MON Tomasz Siemoniak, komentując wypowiedzi byłego wiceministra obrony Waldemara Skrzypczaka.
Afera korupcyjna. Dużo pracy przed śledczymi _ - Trzech prokuratorów i siedmiu oficerów CBA zajmie się sprawą korupcji m.in. w Centrum Projektów Informatycznych byłego MSWiA. Przed nimi dużo pracy _- powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet.
Tagi: mon, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz