Notowania

Sikorski - "nowym liderem Europy" według czeskiego magazynu "Respekt"

W kontekście konfliktu na Ukrainie czeski magazyn przedstawia Polskę, jako wzrastającą europejską potęgę i zwraca uwagę na jej polityczną aktywność i dynamikę w ostatnich latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
Okładka czeskiego magazynu Respekt

_ Nowym liderem Europy _, który zmienia europejską politykę i historię, nazywa polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego czeski niezależny tygodnik _ Respekt _ w swym najnowszym, poniedziałkowym numerze.

W kontekście konfliktu na Ukrainie czasopismo przedstawia Polskę, jako wzrastającą europejską potęgę i zwraca uwagę na jej polityczną aktywność i dynamikę w ostatnich latach.

Tygodnik przypomina m.in. mediacje Sikorskiego między ukraińską opozycją a odsuniętym od władzy prezydentem Ukrainy, Wiktorem Janukowyczem. _ I choć umowa obowiązywała zaledwie parę godzin, pociągnęła za sobą lawinę wydarzeń, które dziś w istotny sposób zmieniają światowy porządek. To nie pierwszy raz, gdy Radosław Sikorski popchnął wydarzenia naprzód, ale tym razem nie sposób nie zauważyć, że Polak staje się polityczną gwiazdą, jakiej Europa Środkowa nie miała od lat 90., kiedy to świat wsłuchiwał się w Vaclava Havla, czy Lecha Wałęsę _ - podkreśla.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m190794.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;o;referendum;na;krymie;farsa;co;z;bezpieczenstwem;polski,12,0,1496844.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ "Polska nie czuje się jeszcze zagrożona" ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;o;referendum;na;krymie;farsa;co;z;bezpieczenstwem;polski,12,0,1496844.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m190794.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;apeluje;do;rosji;nie;wchodzcie;na;ukraine,203,0,1496011.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Sikorski ostrzega Rosję. Każdy ma prawo do... ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;apeluje;do;rosji;nie;wchodzcie;na;ukraine,203,0,1496011.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m299352.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;nie;zaluje;swoich;slow;z;kijowa,200,0,1484232.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Sikorski nie żałuje swoich słów z Kijowa ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;nie;zaluje;swoich;slow;z;kijowa,200,0,1484232.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/202/m294090.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;na;ukrainie;dajmy;szanse;porozumieniu,189,0,1482173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Sikorski: Dajmy szansę porozumieniu ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;na;ukrainie;dajmy;szanse;porozumieniu,189,0,1482173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: działalność radosława sikorskiego, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz