Notowania

nato
30.12.2008 06:29

Sikorski: Fotel szefa NATO to korzystne dla Polski spekulacje

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskicieszy się ze spekulacji o możliwym objęciu przewodnictwa w NATO przez polityka z Europy Środkowej. Zdaniem The Economist, to właśnie szef polskiej dyplomacji może być kandydatem na to stanowisko.

Radosław Sikorski odmawia jednocześnie odpowiedzi na pytanie, czy politycy z innych krajów Sojuszu rozmawiali z nim o możliwości objęcia funkcji szefa Paktu.

POSŁUCHAJ RADOSŁAWA SIKORSKIEGO:
_ - Chciałem jednocześnie podziękować panuJarosławowi Kaczyńskiemu, że jest gotów w sprawie polskiej kandydatury na tego typu urząd, kierować się przede wszystkim dobrem kraju i poprzeć kogoś nawet w poprzek podziałów politycznych _ - zaznaczył Sikorski.

- _ Nie potrafię ocenić, jakie są szanse na to stanowisko, ale uważamy, że sprawowanie takich funkcji międzynarodowych jest korzystne dla Polski. Dobrze, aby był to Polak. Tak samo uważaliśmy w przypadkuAleksandra Kwaśniewskiego, kiedy jego kandydatura była rozważana na różne wysokie międzynarodowe stanowiska i tak samo będzie, jeżeli chodzi o Radosława Sikorskiego _ - skomentował artykuł _ The Economist _ Jarosław Kaczyński.

Z prezesem PiS zaskakująco zbieżne zdanie maLech Wałęsa- _ Z tych ludzi, z których znam, to wydaje mi się, że Radosław Sikorski rzeczywiście jest najlepszy - ma trochę przygotowania i dużo wiedzy _ - powiedział były prezydent.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Sikorski ma lepsze notowania od Tuska ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;ma;lepsze;notowania;od;tuska,97,0,409953.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: nato, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz