Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-litwa
21.05.2012 18:31

Sikorski odpiera zarzuty prezydent Litwy

- Łatwiej byłoby ustanowić prawa wynikające z Europejskiej Karty Języków Mniejszości Narodowych, niż budować egzotyczne teorie - powiedział minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w dyplomatyczny sposób skomentował wypowiedź prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, która podczas szczytu NATO w Chicago zarzuciła Polsce, że dąży do poprawy stosunków z Rosją kosztem Litwy.

_ - Nie znamy oryginału tej wypowiedzi, ale nie wyobrażam sobie, żeby taka wypowiedź mogła paść akurat w momencie, gdy polscy piloci strzegą nieba nad państwami bałtyckimi _ - powiedział minister.

_ - Wydaje mi się, że łatwiej byłoby ustanowić prawa wynikające z Europejskiej Karty Języków Mniejszości Narodowych, niż budować egzotyczne teorie _ - dodał.

Jaka podała agencja BNS, kontrowersyjna wypowiedź Grybauskaite padła na jej spotkaniu z przedstawicielami litewskiej diaspory w Chicago.

_ - Z jakiegoś powodu polscy politycy uznali, że na krótką metę dobrze byłoby mieć w Rosji przyjaciela, a inne, mniejsze kraje, które nie są tak ważne, mogą zostać kozłami ofiarnymi. Wydaje mi się, że taką rolę przewidziano dla nas _ - miała powiedzieć prezydent Litwy.

Czytaj więcej w Money.pl
Bronisław Komorowski wyciąga rękę do Rosji Umowa ma stworzyć możliwość złagodzenia barier, które stanowi granica Schengen.
Sikorski boi się rakiet Rosji Polski minister mówił o tym w wywiadzie dla agencji Interfax, poprzedzającym jego wizytę w Moskwie.
Minister atakuje: "To litwnizacja Polaków" Szef dyplomacji zapowiedział, że nie ustanie w wysiłkach na rzecz poprawy sytuacji polskiej mniejszości.
Tagi: stosunki polska-litwa, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz