Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Polska nie szkoliła bojowników Majdanu

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Polski dodał, że Rosja najlepiej udowodni, iż chce rozwiązania konfliktu na Ukrainie, kiedy przestanie tam wysyłać swoich najemników.

Sikorski: Polska nie szkoliła bojowników Majdanu
(Piotr Drabik/Flickr)

Polska nie szkoliła bojowników Majdanu, ani nie wysyłała najemników na wschodnią Ukrainę. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na konferencji prasowej zdementował doniesienia medialne na ten temat.
Na konferencji prasowej po spotkaniu z szefami MSZ Rosji i Niemiec Radosław Sikorski powiedział, że Polska również opowiada się za politycznym rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie.

Minister spraw zagranicznych Polski dodał, że Rosja najlepiej udowodni, iż chce rozwiązania konfliktu na Ukrainie, kiedy przestanie tam wysyłać swoich najemników.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow mówił na konferencji, że trzeba skupić się na przerwaniu przelewu krwi na Ukrainie.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Walter Steinmeier powiedział, że aneksja Krymu była sprzeczna z prawem. Zaznaczył jednak, że nalezy dołożyć starań, by nie doszło do ponownego podziału Europy. Zdaniem szefa MSZ Niemiec, można mówić, że w sprawie Ukrainy _ widać światełko w tunelu _, jednak kryzys nie został jeszcze rozwiązany.

Frank Walter Steinmeier ma nadzieję, że prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy złożą broń i w ten sposób powstrzymają rozlew krwi. Zaznaczył, ze trzeba tak zabezpieczyć rosyjsko - ukraińską granicę, by niemożliwy był przepływ bojowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski na Ukrainie. Znak poparcia dla reform Szef MSZ Radosław Sikorski spotka się m.in. z premierem Arsenijem Jaceniukiem i szefem MSZ Andrijem Deszczycą.
Sikorski rozmawia z opozycją na Majdanie Ludzie skandują "Żadnej ugody!, Tylko więzienie!".
O Ukrainie w "wąskim gronie". Co zdecydują? Szefowie MSZ Polski, Niemiec i Rosji - Radosław Sikorski, Frank-Walter Steinmeier oraz Siergiej Ławrow rozpoczęli w Petersburgu spotkanie w "wąskim gronie" na temat kryzysu na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)