Notowania

pomoc dla grecji
29.06.2011 16:16

Sikorski: Polska pomoże rozwiązać kryzys w Grecji

Polska, choć nie jest w strefie euro, zamierza wnieść wkład w rozwiązanie kryzysu w Grecji - zapewnił szef MSZ Radosław Sikorski na spotkaniu z europejskimi dziennikarzami przed rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Polska, choć nie jest w strefie euro, zamierza wnieść wkład w rozwiązanie kryzysu w Grecji - zapewnił szef MSZ Radosław Sikorski na spotkaniu z europejskimi dziennikarzami przed rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencją.

Sikorski wyraził żal, że kraje strefy euro nie zachowały się tak jak Polska przed laty, _ narzucając sobie instytucjonalny pułap zadłużenia _.

- _ Doszliśmy bardzo blisko tego pułapu w tym roku i to zmusiło nas do obcięcia wydatków (...) w celu ograniczenia zadłużenia _ - przypomniał szef polskiego MSZ.

Dodał, że Polska daje dobry przykład Europie. _ - Proszę zwrócić uwagę na powody, dla których nie mamy recesji. Jest ich wiele (...), lecz głównym czynnikiem były stałość i zaufanie polskiego konsumenta _ - ocenił Sikorski.

Jego zdaniem, _ optymizm i zaufanie pomogą w rozwiązaniu kryzysu gospodarczego _ w strefie euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t148692.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk;generalny;w;grecji;5;tys;policjantow;na;ulicach;aten,135,0,862087.html) Strajk generalny w Grecji: 5 tys. policjantów na ulicach Aten W wyniku zamieszek zatrzymano 18 osób, 5 zostało aresztowanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t148675.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/belka;pomoc;dla;grecji;uspokoi;zlotego,209,0,861905.html) Belka: Pomoc dla Grecji uspokoi złotego Zdaniem prezesa NBP kolejne transze kredytu dla Aten leżą także w interesie Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t148582.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;prezydencja;w;kryzysie;eurolandu,64,0,860992.html) Polska prezydencja w kryzysie eurolandu Eksperci uważają, że choć jesteśmy poza strefą euro, podczas prezydencji Polska jako arbiter może włączyć się w rozwiązywanie problemu kryzysu.
Tagi: pomoc dla grecji, sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz