Notowania

nowy rząd tuska
16.11.2011 13:22

Sikorski potwierdza. Skład rządu jest już ustalony

Jutro rano premier Donald Tusk przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład nowego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Skład nowego rządu jest już ustalony - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (na zdjęciu). W rozmowie z dziennikarzami w Warszawie nie chciał jednak podać żadnych nazwisk.

Jutro rano premier Donald Tusk przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład nowego rządu. - _ Będzie odnowiony, będzie energiczny, będzie to nowa ekipa na nową kadencję _ - oznajmił Radosław Sikorski. Dodał jednak, że nie może ujawnić, kto znajdzie się w nowym gabinecie.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RADOSŁAWA SIKORSKIEGO:

Wszystko wskazuje na to, że Radosław Sikorski pozostanie ministrem spraw zagranicznych. - Faktycznie zostałem na piątek zaproszony do Pałacu Prezydenckiego. Zakładam, że nie tylko w roli obserwatora - zdradził Sikorski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA MSZ:

Oprócz Radosława Sikorskiego, na dotychczasowych stanowiskach mają pozostać minister finansów Jacek Rostowski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Według nieoficjalnych informacji IAR, Jerzego Millera na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji zastąpi Jacek Cichocki, który obecnie pełni funkcję sekretarza do spraw służb specjalnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej obejmie Krystyna Szumilas, infrastrukturę - Sławomir Nowak, a nowy resort cyfryzacji - Michał Boni.

PSL - jak mówił w ubiegłym tygodniu Waldemar Pawlak - pozostanie przy dotychczasowych resortach :gospodarki, rolnictwa z Markiem Sawickim na czele i pracy które obejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj więcej na temat składu nowego rządu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;chce;resortu;pracy;dla;boniego,25,0,963097.html) Nowe przecieki z formowania rządu. Boni... Sławomir Nowak miał dostać propozycję pokierowania resortem infrastruktury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t188756.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;musi;odejsc;powinni;wziac;chlopa;na;ministra,93,0,961885.html) Rostowski musi odejść. Powinni wziąć chłopa na ministra Prof. Karol Modzelewski, współtwórca wolnego rynku i systemu podatkowego, wskazuje kto powinien kierować gospodarką i finansami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t180422.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pierwsze;informacje;o;skladzie;rzadu,194,0,959426.html) Tak może wyglądać nowy rząd. Przecieki Na pewno zostają Radosław Sikorski, Jacek Rostowski i Elżbieta Bieńkowska.
Tagi: nowy rząd tuska, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz