Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski spotka się Z Hillary Clinton

0
Podziel się

Szef MSZ podpisze też w USA porozumienie o współpracy w zakresie czystej energii.

Sikorski spotka się Z Hillary Clinton
(PAP/Paweł Supernak)
bEhDrrAl

Od odwiedzenia Bostonu rozpoczął kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W czwartek ma spotkać się w Waszyngtonie z sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

W poniedziałek po południu czasu lokalnego szef polskiej dyplomacji wygłosi wykład na Uniwersytecie Harvarda zatytułowany: _ Czy bezpieczeństwo Europy wciąż ma znaczenie dla USA _.

Informując o wizycie, rząd RP podkreślił jej wątki ekonomiczne. W czasie pobytu w Waszyngtonie Sikorski podpisze porozumienie o współpracy z USA w zakresie czystej i efektywnej energii. Jak poinformowało MSZ, ma ono ułatwić kooperację polsko-amerykańską w dziedzinie nowych technologii i ich wdrażania.

bEhDrrAn

Chodzi tu zwłaszcza o poszukiwania gazu łupkowego, które prowadzą w Polsce amerykańskie korporacje, oraz inwestycje w energetyce nuklearnej. Sikorski spotka się w związku z tym z wiceministrem energetyki USA Danielem B. Ponemanem oraz z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu i Amerykańskiej Izby Handlowej.

W programie wizyty są też spotkania z wpływowymi środowiskami opiniotwórczymi. We wtorek w Center for American Progress, ośrodku związanym z Partia Demokratyczną, minister wygłosi wykład zatytułowany _ Rosja a bezpieczeństwo Polski _. Tego samego dnia weźmie udział w dyskusji z republikańskim senatorem i byłym kandydatem na prezydenta Johnem McCainem, zorganizowanej przez Atlantic Council for the United States.

Na zakończenie pobytu w USA szef dyplomacji RP będzie uczestniczył w dyskusji panelowej w Georgii zorganizowanej przez konserwatywny American Enterprise Institute, z udziałem m.in. lidera republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Erica Cantora i niezależnego senatora Joe Liebermana.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;leci;do;usa;wielkie;koncerny;zainteresowane,70,0,785222.html) Sikorski leci do USA. "Wielkie koncerny zainteresowane" Szef MSZ Radosław Sikorski podpisze umowę o energetyce odnawialnej i atomowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;gaz;lupkowy;na;wybrzezu;kolo;ustki,30,0,773406.html) Jest gaz łupkowy. Na wybrzeżu, koło Ustki Wiercenia dały pozytywny wynik. Gaz, który znaleziono ma dobrą jakość - to głównie metan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t46997.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/huebner;zadowolona;z;ustalen;szczytu;ue,80,0,766544.html) Huebner zadowolona z ustaleń szczytu UE Zdaniem eurodeputowanej UE dostrzega potrzebę solidarności energetycznej.
bEhDrrAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)