Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Silne trzęsienie ziemi i ofiary w Peru

0
Podziel się:

Trzęsienie ziemi o sile 7 st. w skali Richtera nawiedziło wybrzeża Peru. Były ofiary śmiertelne w dzikich kopalniach miedzi.

Silne trzęsienie ziemi i ofiary w Peru
(Eugeniusz Grzywocz/cc/wikipedia)

Trzęsienie ziemi o sile 7 st. w skali Richtera nawiedziło wybrzeża Peru. Według niepotwierdzonych informacji otrzymanych przez lokalne władze, były ofiary śmiertelne w dzikich kopalniach miedzi. Kilka osób miało zostać uwięzionych pod ziemią.

Do rejonów nielegalnych kopalni skierowano ekipy ratownicze i policję w celu zweryfikowania tych doniesień. Duże kopalnie należące do międzynarodowych korporacji nie zanotowały strat i po wstrząsach wznowiły pracę.

Amerykańska Służba Geologiczna poinformowała, że epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości 46 km pod dnem Oceanu Spokojnego, 40 km na południe od dystryktu Acari, w regionie Arequipa. Trzęsienie ziemi o takiej sile może spowodować poważne zniszczenia.

Prezydent Peru Ollanta Humala powiedział w wywiadzie radiowym, że nie było ofiar śmiertelnych jedynie 6 osób zostało rannych. Dodał, że doszło też do uszkodzeń budynków, lawin ziemnych i uszkodzeń linii energetycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne ofiary trzęsienia ziemi w Pakistanie Służby ratownicze podkreślają, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.
Potężne trzęsienie ziemi w Beludżystanie Epicentrum zlokalizowano w południowo-zachodniej prowincji Pakistanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)