Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiskus
17.08.2005 03:47

Skarbówka walczy z nieuczciwymi transferami zysków

Fiskus energicznie stara się przeciwdziałać przerzucaniu dochodów za granicę przez firmy powiązane ze spółkami z innych państw. Eksperci ostrzegają, że nadgorliwość skarbówki może odstraszyć niektórych inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Administracja skarbowa dąży do ujawniania przypadków przerzucania dochodów za granicę przede wszystkim doskonaląc metody kontroli - pisze "Gazeta Prawna".

W ubiegłym roku spośród 94 firm objętych tymi kontrolami aż w 67 wykryto nieprawidłowości w ustalaniu strat, rozliczaniu podatku dochodowego od osób prawnych i VAT - wynika z informacji uzyskanych przez "Gazetę Prawną" w Ministerstwie Finansów.

Z kolei w pierwszym półroczu tego roku zakończono kontrole producentów materiałów budowlanych oraz firm budujących lub modernizujących drogi. Według dziennika, w co drugiej sprawdzonej firmie dopatrzono się nieprawidłowości.

Tymczasem część przedsiębiorców narzeka, że nieraz na siłę próbuje się im przypisać transfer zysków za granicę. Potwierdzają to specjaliści, którzy ostrzegają, że w ten sposób można odstraszyć inwestorów.

(IAR/Gazeta Prawna/mb/dyd)

Tagi: fiskus, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz