Notowania

platforma
19.12.2011 08:13

Składka rentowa w górę w tym tygodniu

Sejm może jeszcze w tym tygodniu zająć się projektem podniesienia składki rentowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yves6/CC/wikipedia)

*Sejm może jeszcze w tym tygodniu zająć się projektem podniesienia składki rentowej. Poinformował o tym w Programie Pierwszym Polskiego Radia przewodniczący klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej, Rafał Grupiński. Poseł powiedział, że projekt podwyżki jest już gotowy. *

- _ Pamiętajmy, że składka rentowa została obniżona bardzo mocno w czasach, gdy w Polsce była jeszcze koniunktura. Ale patrząc na ten fakt z punktu widzenia obecnego kryzysu, można powiedzieć, że została obniżona zbyt radykalnie _ - mówi poseł PO.

Grupiński powiedział także, że bez wątpienia Sejm zajmie się w styczniu ponownie projektem ustawy o in vitro. Szef klubu PO dodał, że to zobowiązanie Platformy, by zająć się tym projektem, nad którym pracowano w poprzedniej kadencji. Podkreślał, że prawdopodobnie PO wystąpi z jednym projektem wypracowanym w ramach klubowego kompromisu między projektem Jarosława Gowina i Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Dodał , że trudno jednak prorokować jak szybko będą postępowały prace legislacyjne.

- _ Tu bym się nie zakładał, ponieważ to projekt niezwykle czuły pod względem światopoglądowym dla wielu parlamentarzystów. Myślę, że prace nad tą kwestią trochę potrwają _ - mówi Grupiński.

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna poprzedniej kadencji, zajmowała się kilkoma projektami dotyczącymi in vitro. Były to projekty zgłoszone przez: Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jarosława Gowina z PO, Bolesława Piechę z PiS, Marka Balickiego i Joannę Senyszyn z SLD. Ostatecznie w poprzedniej kadencji Sejmu, nie doszło do trzeciego czytania projektu.

Czytaj więcej o działaniach rządu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t49376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jak;rzad;chowal;przed;money;pl;plan;finansowy;panstwa,49,0,811057.html) Jak rząd chował przed Money.pl Plan Finansowy Państwa Ani Rada Gospodarcza przy premierze, ani politycy nie widzieli tego ważnego dokumentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ekspresowy;budzet;to;medialny;strzal,120,0,800632.html) Ekspresowy budżet? To medialny strzał Politycy opozycji i PSL atakują rząd, za pomysł przepchnięcia przyszłorocznego budżetu przed wakacjami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t113314.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;dla;money;pl;tusk;potrzebuje;psychoanalityka,154,0,784538.html) Staniszkis dla Money.pl Tusk się wyczerpał Profesor Jadwiga Staniszkis zdradza, dlaczego straciła zaufanie do prawie wszystkich polityków.
Tagi: platforma, rząd, grupiński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz