Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Składka zdrowotna rolników: Im więcej ziemi, tym wyższa

0
Podziel się:

Zarówno PO jak i PSL popierają wprowadzenie tych zmian. Docelowo rząd planuje, by rolnicy znaleźli się w powszechnym systemie ubezpieczeń.

Składka zdrowotna rolników: Im więcej ziemi, tym wyższa
(PAP/Radek Pietruszka)

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd ma przyjąć propozycję, by rolnicy płacili składkę zdrowotną zgodnie z zasadą _ im większy areał, tym większa składka _.

Premier Donald Tusk powiedział na konferencji prasowej, że prawdopodobnie z każdym hektarem składka będzie rosła o złotówkę.

- _ To by oznaczało, że prawdopodobnie przyjmiemy wariant, że do 6 hektarów państwo płaci składkę zdrowotną za rolników, to jest ta grupa najuboższa i rzeczywiście takie zobowiązanie przyjęliśmy publicznie, a od 6 hektarów za każdy hektar złotówkę. To jest mnożone przez domowników _ - tłumaczy premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Premier powiedział, że koalicjant PO, PSL, popiera wprowadzenie takich zmian.
Donald Tusk powiedział, że rząd planuje, by rolnicy znaleźli się w powszechnym systemie ubezpieczeń. Trwają prace nad wprowadzeniem tego rozwiązania.

Czytaj więcej na temat rolników w Money.pl
Przedsiębiorcy muszą płacić, ale dla rolnika 18 zł to za dużo Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o zmianach w składkach zdrowotnych dla rolników.
Te reformy Tusk chce skończyć tej zimy Premier oświadczył, że chciałby, aby zimą zostały zakończone prace nad najtrudniejszymi reformami, które zapowiedział w swoim expose.
Tusk w trasie o zadymach i pyskówkach Premier gościł u producentów serów. Przed spotkaniem z serowarami rozmawiał z kibicami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)