Notowania

skrzypek
11.03.2010 15:42

Skrzypek użyje wszelkich środków, by bronić złotego

Prezes NBP uważa, że na razie interwencja nie jest potrzebna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Serkan Eldeleklioglu - <br />Bora Omerogullari - <br />Ozan Atasoy/CC/Flickr)

Na razie nie ma takiej potrzeby. Jak podkreśla prezes NBP na razie nasza waluta ma mocne fundamenty i interwencja banku centralnego raczej nie jest konieczna.

Prezes banku centralnego Sławomir Skrzypek dodał, że już założeniach polityki pieniężnej została stworzona możliwość interwencji na rynku walutowym i od dwóch lat NBP jest obecny na rynku, choć tylko na parach walut._ - NBP chce bowiem nabierać doświadczeń, gdy zajdzie potrzeba interwencji na złotym, np. gdy będziemy przebywali w mechanizmie ERM2 _ - zaznaczył Skrzypek.

Podobną deklarację Skrzypek złożył w połowie stycznia. W ten sposób szef NBP ostrzegł banki inwestycyjne przed spekulacjami na naszym rynku walutowym, których bardzo kontrowersyjne nieraz prognozy nazwał _ interwencjami werbalnymi _.

[

Pierwsze ostrzeżenie Rady Gospodarczej: kurs złotego ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pierwsze;ostrzezenie;rady;gospodarczej;kurs;zlotego,14,0,597262.html )

Skrzypek wierzy w siłę gospodarki

Prezes NBP uważa, że prognoza wzrostu gospodarczego dla Polski Banku Światowego na poziomie 3,0 proc. to bardzo pozytywny wynik.

_ - Jednak, zgodnie z naszymi prognozami, będzie to wynik stabilny, który będzie się utrzymywał przez dłuższy okres. Dodatkowo mam nadzieję, że czynniki ryzyka, które pojawią się w tym czasie, będą wpływały raczej na podwyższenie naszej ścieżki PKB niż odwrotnie _ - powiedział Skrzypek.

Prezes NBP zastrzegł jednak, że należy stale zwracać baczną uwagę na sytuację w Unii Europejskiej, która jego zdaniem może mieć znacznie dla przyszłego wzrostu gospodarczego w Polsce.

RÓŻNE SCENARIUSZE WZROSTU PKB Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Skrzypek zapowiada podwyżki stóp ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/skrzypek;zapowiada;podwyzki;stop,5,0,595205.html )
* [ Skrzypek: Złoty może być stabilną walutą ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/skrzypek;zloty;moze;byc;stabilna;waluta,102,0,592742.html )
* [ Skrzypek: Gospodarka rośnie dzięki przedsiębiorcom ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/skrzypek;gospodarka;rosnie;dzieki;przedsiebiorcom,44,0,581676.html )
Tagi: skrzypek, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz