Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Słabe dane o PKB w USA. Bo nie kupują

0
Podziel się:

Amerykańska gospodarka rozwijała się w I kwartale 2011 roku w tempie 1,8 procent. To mniej niż spodziewali się analitycy.

Słabe dane o PKB w USA. Bo nie kupują
(Shiny Things/CC/Flickr)

Amerykańska gospodarka rozwijała się w I kwartale 2011 roku w tempie 1,8 procent. To mniej niż spodziewali się analitycy. Za gorszy wynik w dużej mierze odpowiadają słabsze wyniki konsumpcji indywidualnej.

Mediana prognoz ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga wynosiła 2,2 proc. uzyskany w I kwartale wynik jest też znacznie gorszy niż w poprzednim kwartale, gdy PKB urósł o 3,1 proc.

_ - Tempo wzrostu jest rozczarowujące, ale nie niepokojące _ - komentuje dla Bloomberga Sean Incremona, starszy ekonomista w 4Cast Inc w Nowym Jorku,

W ujęciu rocznym wydatki konsumpcyjne wzrosły w USA o 2,2 procent. Wstępne szacunki mówiło o 2,7 proc., a analitycy spodziewali się, że urosną one o 2,8 proc.

Więcej Amerykanów nieoczekiwanie złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu, na znak rynku pracy stara się nabierze.

Rozczarowała także liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która urosła o 10 tys. do 424 tys. w ubiegłym tygodniu. Mediana szacunków ekonomistów ankietowanych przez Bloomberg News wynosiła 404 tysiące.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanska;gospodarka;rosnie;wolniej,240,0,819952.html) Amerykańska gospodarka rośnie wolniej Wzrost amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale wyniósł 1,8 proc. w skali rocznej. Ekonomiści przewidywali większy, bo 2-procentowy wzrost.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gospodarka;usa;rosnie;ale;liczyli;na;wiecej,162,0,784546.html) Gospodarka USA rośnie, ale liczyli na więcej PKB Stanów Zjednoczonych wzrósł w IV kwartale 2010 roku o 2,8 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)