Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.07.2005 15:52

Śląscy policjani rozbili grupę włamywaczy, która grasowała na południu Polski

Śląscy policjani rozbili grupę włamywaczy, która grasowała na południu Polski. Policjanci zajmujący się sprawą szacują, że w ciągu ostatnich pięciu lat przestępcy dokonali kilku tysięcy włamań na terenie Śląska oraz województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ciagu ostatnich trzech miesięcy funkcjonariusze zatrzymali 5 członków grupy w wieku od 23 do 33 lat. Sprawcy specjalizowali się w okradaniu domków jednorodzinnych i mieszkań. Janusz Jończyk ze śląskiej policji powiedział, że ich łupem padały cenne przedmioty, które mogli bardzo szybko zbyć.

Policja zabezpieczyła około 300 przedmiotów pochodzących z włamań. Podejrzani współpracowali z krakowskim jubilerem, w którego pracowni odnaleziono część łupu.

W skład szajki wchodzili mieszkańcy województwa małopolskiego. Większość z nich już wcześniej wchodziła w konflikt z prawem. Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec jednego mężczyzny zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe.

Policjanci z Jaworzna policjanci poszukują właścicieli odzyskanych rzeczy. Część z nich można zobaczyć na stronie internetowej śląskiej policji www.policja.katowice.pl.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz