Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD atakuje Rostowskiego. Chce odwołania

0
Podziel się:

- To najgorszy szef resortu finansów w historii ostatniego 20-lecia - uważa Sojusz i domaga się od premiera mocnych decyzji.

SLD atakuje Rostowskiego. Chce odwołania
(PAP/Radek Pietruszka)
bFfHXNDV

- _ To najgorszy szef resortu finansów w historii ostatniego 20-lecia, sprzątanie po nim zajmie nie miesiące, a lata _ - mówił członek zarządu Sojuszu Wojciech Szewko.

- _ Apelujemy do pana premiera Tuska, jeśli pozostał jeszcze w nim instynkt samozachowawczy, by nie bał się i odwołał tego ministra finansów _ - powiedział Szewko, który jest ekspertem SLD ds. ekonomicznych. Jego zdaniem Rostowski powinien zostać zdymisjonowany niezwłocznie.

Szewko ocenił, że obecny szef MF _ jak do tej pory - i wskazują na to wszystkie obiektywne wskaźniki - jest najgorszym ministrem finansów w historii 20-lecia _.

bFfHXNDX

- _ Przypomnijmy sobie niektóre 'osiągnięcia' pana ministra Rostowskiego i polityki gospodarczej tego rządu, którą on firmuje i animuje tylko i wyłącznie z ostatnich trzech lat: to jest największe zadłużenie i deficyt sektora finansów publicznych w całej historii współczesnej Polski _ - powiedział działacz Sojuszu.

W tym kontekście mówił także m.in. o _ największym w historii 20-lecia odpływie inwestycji zagranicznych z Polski i masowej ucieczce kapitału _ oraz rozkwicie w Polsce szarej strefy. - _ Takich osiągnięć pana ministra Rostowskiego można mnożyć dużo więcej _ - zaznaczył Szewko.

Dodał ponadto, że Rostowski, by _ ratować swoje nietrafione decyzje był zmuszony podnieść VAT, który płacimy wszyscy, pomijając jednocześnie podatek od transakcji finansowych, który mógłby spowodować nawet obniżenie VAT _. Szewko stwierdził też, że _ sprzątanie po tym ministrze zajmie już nie miesiące, a lata nawet najgenialniejszym ekonomistom _.

Najgorszy minister?

bFfHXNEd

Zarówno eksperci jak i obywatele niezmiennie uznają ministra Jacka Rostowskiego za najgorszego szefa finansów III RP. Jak wynikaz ostatniej ankiety Money.pl,liczba jego krytyków stale rośnie.

[

]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/balcerowicz;nokautuje;rostowskiego;oto;najlepsi;i;najgorsi;ministrowie;finansow;iii;rp,2,0,1353218.html )

bFfHXNEe

Trzeba przyznać, że obecny strażnik państwowych finansów za swoich rządów dał Polakom sporo powodów do tego, żeby nie być lubianym. Za najważniejsze z nich można uznać podwyżkę stawek podatku VAT, podniesienie wieku emerytalnego czy też ograniczenie wysokości składek płynących do Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Plotek nie komentuje

Doniesienia o możliwym odejściu Rostowskiego z rządu pojawiały się od kilku dni. Spekulowano, że premier może zdymisjonować szefa MF w ramach zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu. Na wtorkowej konferencji prasowej premier nazwał tego rodzaju doniesienia plotkami i stwierdził, że nie zamierza ich komentować.

We wtorek wieczorem _ Newsweek _ podał nieoficjalną informację jakoby Rostowski sam podał się kilka godzin wcześniej do dymisji. Jeszcze we wtorek w nocy na Twitterze Tusk zaprzeczył doniesieniom _ Newsweeka _. Także sam Rostowski poinformował, że nie podał się do dymisji, a informacje medialne o tym są nieprawdziwe i nierzetelne.

bFfHXNEf

_ - Są to informacje zupełnie nieprawdziwe, nierzetelne. Dzisiaj rano ku mojemu kompletnemu zdumieniu, okazuje się, że w nocy - a poszedłem spać o 10 wieczór - miała miejsce medialna 'burza w szklance wody' _ - powiedział minister finansów Jacek Rostowski._ _- _ Jestem tym rozbawiony i oczywiście zdziwiony. Premier Tusk odniósł się wczoraj do plotek. Uważam, że nie można komentować plotek i dawać się wpuszczać w kanał komentowania ich. Premier słusznie odmówił i ja będę robił tak samo _ - dodał Rostowski.

Czytaj więcej w Money.pl
"Newsweek" dymisjonuje Rostowskiego, Tusk zaprzecza
SLD chce kontrolować Rostowskiego Sojusz wraca do pomysłu powołania Rady Fiskalnej.
Dymisja Jacka Rostowskiego ma na celu... Zdaniem szefa klubu PiS, minister powinien zostać odwołany, ale premier tego nie zrobi.
bFfHXNEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)