Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
program sld
11.10.2012 11:59

SLD chce podwyższenia podatków dla najbogatszych

Sojusz proponuje wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. Ujawnili szczegóły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Większe podatki dla najbogatszych. SLD proponuje wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. Miałaby ona wynosić 40 procent i objęłaby osoby zarabiające ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. *

Pozostałe dwie stawki miałyby wynosić 18 i 30 procent, a nie jak dotychczas 18 i 32 procent. Szef SLD Leszek Miller mówił, że jednym z największych problemów w Polsce jest rosnąca dysproporcja w dochodach._ - Według danych GUS w naszym kraju przybyło 1600 milionerów, a jednocześnie, aż 400 tysięcy Polaków znajduje się w warunkach krańcowego ubóstwa - _powiedział Miller.

Leszek Miller zwrócił uwagę na propozycję obniżki stawki podatkowej dla średnio i mniej zarabiających. _ - To jest szansa dla klasy średniej, która mogłaby przezanczyć część środków na inwestycje - _wyjaśniał.

SLD chce także wprowadzić ulgę budowlaną. Dotyczyłaby ona tych, którzy inwestują środki w budownictwo mieszkaniowe przeznaczone na wynajem. Według doktora Wojciecha Szewko, takie zmiany nie przyniosą szkody dla budżetu. _ - Dochód państwa powinien wzrosnąć nawet do dwóch miliardów złotych. Zakładamy też, że powinno powstać przynajmniej 10 tysięcy miejsc pracy - _powiedział.

Ustawa dotycząca zmian podatkowych została już złożona przez klub SLD do laski marszałkowskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzięki temu nie zapłacisz podwójnego podatku Zmiany mają na celu usunięcie zapisów prowadzących do podwójnego nieopodatkowania pewnych kategorii dochodów.
SLD domaga się odwołania tego ministra Miller przypomniał konferencji prasowej w Sejmie niedawny raport NIK po kontroli przeprowadzonej w sześciu instytutach podległych Ministerstwu Zdrowia.
Tagi: program sld, sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz