Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD ma nowy program. Stawia na rozwój przemysłu

0
Podziel się

Zdaniem Leszka Millera, szefa SLD, możliwe jest utworzenie 500 tys. nowych miejsc pracy.

SLD ma nowy program. Stawia na rozwój przemysłu
(kprm.gov.pl)
bEivifXF

Inwestycje publiczne, utworzenie trzech nowych okręgów przemysłowych - to niektóre propozycje walki z kryzysem, przedstawione przez szefa SLD Leszka Millera.

Aktualizacja: 15:21

Jak mówił przewodniczący Sojuszu, okręgi przemysłowe można byłoby utworzyć w okolicach Łodzi, Trójmiasta i Krakowa. Zdaniem Leszka Millera, pozwoliłoby to na rozwój przemysłu maszynowego, elektronicznego, precyzyjnego, energetyki odnawialnej.

bEivifXH

- _ Oczywiście tworzenie takich okręgów zakłada aktywną pomoc państwa, a więc bezpośrednie inwestycje państwa, pomoc nawet do 25 procent wartości inwestycji. Każdy z tych okręgów musiałby otrzymać środki w wysokości 1 miliarda złotych. Realizacja tych projektów w ciągu pięciu lat dałaby nam 500 tysięcy nowych miejsc pracy _ - ocenił lider SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Leszek Miller podkreślił, że rozwój gospodarczy musi służyć społeczeństwu - stworzeniu nowych miejsc pracy, zmniejszeniu dysproporcji społecznych i regionalnych oraz poprawie jakości życia. Szef SLD opowiedział się także za większym zaangażowaniem państwa w gospodarkę i rozbudową sektora publicznego.

Jednocześnie zaproponował zmiany w systemie emerytalnym. - _ Konsekwentnie stoimy na stanowisku, iż przejście na emeryturę powinno być w największym stopniu zależne od stażu pracy. Dla kobiet po przepracowaniu 35 lat i dla mężczyzn 40 lat. Postulujemy rzecz zupełnie nową a więc utworzenie publicznego OFE, co byłoby gwarancją taniej i konkurencyjnej obsługi oraz pewnych emerytur _ - zapowiedział Leszek Miller.

bEivifXN

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA SLD

Przewodniczący SLD opowiedział się też za możliwością przechodzenia z prywatnych do publicznego OFE. Podkreślił, że rozwój gospodarczy musi służyć społeczeństwu - stworzeniu nowych miejsc pracy, zmniejszeniu dysproporcji społecznych i regionalnych oraz poprawie jakości życia.

Ponadto zaproponował likwidację ministerstw gospodarki i skarbu państwa, zamiast nich utworzenie ministerstwa przedsiębiorczości.

Inne rozwiązania, mające na celu walkę z kryzysem, to możliwość odliczenia od dochodów PIT kosztów zatrudnienia pomocy domowej, wprowadzenie podatku od transakcji finansowych, w tym także walutowych, oskładkowanie umów śmieciowych. SLD chce też, by pracodawcy, którzy zatrudniają swojego pierwszego lub drugiego pracownika przez 18 miesięcy nie płacili składki do ZUS. Sojusz opowiada się ponadto za przywróceniem trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających.

bEivifXO

- _ Proponujemy przywrócenie trzeciej stawki podatkowej, w warunkach kryzysu jest to najzupełniej właściwe _ - powiedział Miller.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller zna recepty na kryzys. Są trudne Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się między innymi za powrotem do trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających.
_ Budżet 2013 jest nierealny i przeszacowany _ Tak przyszłoroczny plan dochodów i wydatków państwa ocenia Dariusz Joński z SLD.
SLD zaproponował prezydentowi pakt W jego ramach miałoby dojść do spotkania z udziałem polityków i działaczy sportowych na temat tego, co zrobić, by poprawić kondycję polskiego futbolu.
bEivifYi
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)