Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD proponuje nowelizację ustawy rtv, ułatwiającą ściąganie abonamentu

0
Podziel się:

Prezydium klubu SLD zapozna się jutro z projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, mającym ułatwić egzekwowanie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Współautor projektu, członek sejmowej komisji kultury i środków przekazu, poseł Sojuszu Franciszek Wołowicz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że choć proponowane zapisy nie wnoszą zmian rewolucyjnych, to efektywniej regulują kwestię abonamentu.

W projekcie poselskim SLD zapisane ma zostać domniemanie, że każde gospodarstwo domowe w Polsce posiada odbiornik radiowo-telewizyjny. Według Franciszka Wołowicza, ten i inne przepisy projektu nowelizacji "rozwiewają wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich zgłoszone do Trybunału Konstytucyjnego".

Poseł SLD przyznał, że jedna z propozycji projektu może jednak wywołać kontrowersje wśród samych członków klubu. Chodzi o zapis postulujący, by kwotę abonamentu odliczać od podstawy opodatkowania, co obniżałoby dochody budżetu państwa z tytułu abonamentu.

Franciszek Wołowicz powiedział, że jeżeli prezydium Sojuszu zaakceptuje dokument, to jeszcze w tym tygodniu powinien on trafić do marszałka Sejmu Józefa Oleksego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)