Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.05.2005 13:37

SLD prowadzi konsultacje w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Marka Belki

SLD prowadzi już konsultacje polityczne w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Marka Belki Szef Sojuszu Józef Oleksy powiedział, że konsultacje są prowadzone przez sekretarza SLD Marka Dyducha. Oleksy wyjaśnił, że chodzi o niejasną sytuację polityczną Marka Belki, który nie kryje związków z partią opozycyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz

SLD prowadzi już konsultacje polityczne w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Marka Belki

Szef Sojuszu Józef Oleksy powiedział, że konsultacje są prowadzone przez sekretarza SLD Marka Dyducha. Oleksy wyjaśnił, że chodzi o niejasną sytuację polityczną Marka Belki, który nie kryje związków z partią opozycyjną. Szef Sojuszu przypomniał, że premier deklarował wcześniej, że jest przeciwny upartyjnianiu państwa i chce stać na czele rządu nieuwikłanego politycznie. Zdaniem Oleksego stoi to w sprzeczności z gotowością Belki do przystąpienia do nowego ugrupowania.

Tomasz Nałęcz z SDPL uważa, że to pomysł karkołomny politycznie. Dodał, że jest nim zdumiony. Poseł Nałęcz wyjaśnił, że wotum nieufności w wykonaniu SLD jest mozliwe tylko w sojuszu z Samoobroną. Jego zdaniem sprzymierzenie się obu ugrupowań przeciwko premierowi jest zdecydowaną przesadą.

Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin powiedział, że w sprawie wotum nieufności wobec Marka Belki, Sojusz nie może liczyć na opozycję. Zapewnił, że nie będzie żadnych ustaleń między SLD a LPR.

Marek Dyduch zapowiedział w sobotę, że SLD godzi się na dalsze funkcjonowanie rządu Belki tylko pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest awansowanie na wicepremiera Jerzego Szmajdzińskiego, ministra obrony narodowej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz