Notowania

sld
17.03.2013 13:54

SLD przedstawiło pogram pracy dla młodych

Tworzenie nowych miejsc pracy powinno być priorytetem dla rządu - mówili politycy SLD na konferencji w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tworzenie nowych miejsc pracy powinno być priorytetem dla rządu - mówili politycy SLD na konferencji w Sejmie. Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił 10. - punktowy program _ Praca dla młodych _, który miałby przynieść prawie 500 tysięcy nowych etatów.

Lider SLD Leszek Miller podkreślił, że wciąż rząd nie inwestuje w rynek pracy, a zbyt niski wzrost gospodarczy nie zapewnia samoistnego powstawania nowych miejsc pracy:

- _ Gdyby Polska dalej rozwijała się w tym tempie, to poziom Niemiec osiągniemy za 35 lat i nie sądzę, żeby to była dla was perspektywa porywająca, ekscytująca. Głównym celem wykorzystywania środków z nowego unijnego budżetu powinno być tworzenie miejsc pracy _ - przekonuje Leszek Miller.

Wiceprzewodnicząca Sojuszu Paulina Piechna - Więckiewicz chce, żeby rząd wykorzystał blisko 10 miliardów złotych z Funduszu Pracy na aktywne zwalczanie bezrobocia:

- _ Przez okres 18 miesięcy pomoc finansowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które zatrudnią na umowę o pracę swego pierwszego lub drugiego pracownika. Mikropożyczki częściowo umarzane dla rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. ZUS częściowo progresywny, a nie dniowy, należy też obniżyć też składki ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą i uzyskujących dochody niższe niż 1500 złotych _ - wylicza Piechna.

SLD postuluje też między innymi wprowadzenie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne do tak zwanych umów śmieciowych. Politycy Sojuszu chcą też wzmocnienie kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister zdradza "najważniejszy cel rządu" Minister pracy wziął dziś udział w debacie zorganizowanej przez klub SLD; gościem spotkania był też m.in. szef OPZZ Jan Guz.
SLD domaga się wyjaśnień. Obiecali, a teraz... Na drugą połowę lutego Sojusz planuje konferencję poświęconą walce z tym problemem.
Tak chcą walczyć z bezrobociem wśród młodych Bezrobocie wśród młodych jest dużym problemem w UE - szacuje się, że w tej grupie jest ono średnio dwa razy wyższe niż ogólnie.
Tagi: sld, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz