Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD zajmie się emeryturami. Zbiera podpisy pod referendum

0
Podziel się:

Chcą aby to staż pracy, a nie wiek decydował o przejściu na emeryturę. Co ty na to?

SLD zajmie się emeryturami. Zbiera podpisy pod referendum
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfjNqBh

Sojusz postara się też przeforsować projekt, w którym staż pracy, a nie wiek będzie decydował o przejściu na emeryturę.

Leszek Miller mówił przed Sejmem, że Polacy mieliby odpowiedzieć na pytania, czy są za przedłużeniem i zrównaniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn oraz czy chcą uzależnienia momentu przejścia na emeryturę od wieku biologicznego czy od przepracowanego czasu.

_ - Jesteśmy przekonani co do zasadności ustawy, w której to przepracowany czas pracy, a nie biologiczny wiek, decyduje o momencie przejścia na emeryturę. Mam nadzieję, że nasza propozycja znajdzie jutro w dyskusji u prezydenta zwolenników - _ powiedział Leszek Miller.

bFfjNqBj

Posłuchaj, co powiedział Leszek Miller:

(źródło: IAR)

Na jutro prezydent Bronisław Komorowski zaprosił w sprawie reformy emerytalnej szefów klubów parlamentarnych. Dyskusja nie będzie dotyczyć konkretnego projekty ustawy, a prezydent chce poznać stanowiska poszczególnych partii.

Reforma emerytalna, nad którą pracuje rząd, zakłada między innymi podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Co cztery miesiące rząd chce podnosić wiek emerytalny o 1 miesiąc. Poziom 67. lat w przypadku mężczyzn ma zostać osiągnięty w 2020 roku, w przypadku kobiet w 2040 roku.

bFfjNqBp
Czytaj o reformie emerytur w Money.pl
Reforma emerytur. Mają przekonać prezydenta Prezydent Komorowski zaprosił szefów klubów parlamentarnych do dyskusji o emeryturach.
Premier zignorował Pawlaka. A to priorytet rządu Premier zapowiedział, że rozwiązania zaproponowane przez Ludowców nie znajdą się w rządowym projekcie.
bFfjNqBK
KOMENTARZE
(0)