Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

SLD zapowiada wielki protest przeciw reformie emerytalnej

0
Podziel się:

Skoro Tusk i Pawlak nie chcą słuchać, to musimy wyjść na ulicę i bardzo mocno zaprotestować.

SLD zapowiada wielki protest przeciw reformie emerytalnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
SLD razem z OPZZ organizuje pierwszomajowy pochód. - _ To ma być wielki sprzeciw wobec planów rządu _ - * mówi w rozmowie z Money.pl Dariusz Joński, rzecznik Sojuszu *. Sejm nie poparł dzisiaj wniosku złożonego przez partie opozycyjne, by ustawę w sprawie zmian w emeryturach mundurowych odrzucić w pierwszym czytaniu. Wcześniej większość posłów głosowała także przeciwko odrzuceniu w pierwszym czytaniu rządowego projektu podniesienia wieku emerytalnego do 67 roku życia.

Money.pl: Rząd jest górą, jeśli chodzi reformę emerytalną. Czuje Pan, że to porażka opozycji?

*Dariusz Joński, poseł SLD: *Nie, to nie jest nasza porażka. 1 maja SLD pokaże siłę, będzie wielki protest przeciwko temu projektowi reformy emerytalnej. Tak na dobrą sprawę batalia się dopiero rozpoczyna, my się nie poddamy, jesteśmy zdeterminowani i zrobimy wszystko, żeby powstrzymać rząd.

Niestety Ruch Palikota poparł PO i PSL. Na sali sejmowej Tusk, Palikot i Pawlak tę większość ma, ale jak wyjdą na ulicę, to zobaczą, że poparcia ludzi już nie mają. My wspólnie z pracownikami 1 maja wychodzimy na ulice i pokażemy sprzeciw ludzi. Zaręczam, że te protesty będą się nasilały.

Panie pośle, protesty przecież już były i niczego nie zmieniły.

Pamiętam protesty w sprawie ACTA i też wydawało się, że nic nie dadzą, a jednak rząd się wycofał. Skoro argumenty nie przemawiają, to trzeba protestami i teraz rząd też się wycofa.

To jest Pan albo bardzo wielkim optymistą, albo bardzo naiwny, skoro tak uważa.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/kaczynski;zacznie;fruwac;a;macierewicz;zdobedzie;zloty;medal,131,0,1075331.html) *Kaczyński zacznie fruwać, a Macierewicz zdobędzie złoty medal * Poseł Niesiołowski mówi, co się stanie, gdy PiS przejmie władzę.

Jestem optymistą, nie chcemy się poddać. Argumenty merytoryczne nie przemawiają do tej _ trójcy _, która się zawiązała w Sejmie. Skoro oni nie chcą słuchać, to my musimy wyjść na ulicę i zaprotestować bardzo mocno.

Organizujecie więc _ pierwszomajowy pochód _?

Będzie to wielki protest i obywatelski sprzeciw wobec wydłużenia wieku emerytalnego. To będzie pierwszy taki protest, kolejne już planujemy.

Wiadomo już, ile osób pojawi się na tym proteście w Warszawie?

Na wczoraj mieliśmy potwierdzony udział 15 tysięcy osób, ale mamy wrażenie, że po tej debacie emerytalnej będzie nas dużo więcej. Kierujemy więc apel do wszystkich, którzy są przeciwko zmianom, żeby przyjechali do Warszawy 1 maja. Zapraszamy wszystkich i tych z lewej i tych z prawej stronie sceny politycznej.

Na ulice SLD nie wychodzi samo, będzie z wami OPZZ?

Tak, wychodzimy ze związkowcami, wspólnie z OPZZ organizujemy ten pochód. Tym razem jeden wielki w Warszawie, a nie jak było do tej pory w każdym mieście.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto prawdziwe powody transferu do Palikota _ - Miałem już SLD dość - _ mówi Money.pl Witold Klepacz, który dziś zmienił partyjne barwy.
Napieralski miał aniołki. A dla Millera zagra... Lider SLD Leszek Miller zaapelował o liczny udział młodych ludzi w pierwszomajowym pochodzie z okazji Święta Pracy.
Mam z nim zakładać pismo, czy brać narkotyki Proces powrotu na szczyty władzy powinien rozpocząć się od tworzenia mocnych struktur regionalnych - uważa polityk SLD.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)