Notowania

grecja
10.08.2011 10:55

Słowacja nie chce ratować Grecji

Słowaccy deputowani nie chcą uczestniczyć w pomocy finansowej strefy euro dla Aten.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iandanielbrown/CC/Flickr)

*Słowacki rząd nie ma dobrej wiadomości dla swoich unijnych partnerów. Liberałowie nie chcą uczestniczyć w pomocy finansowej strefy euro dla Grecji co oznacza, że słowaccy deputowani najprawdopodobniej pozyczki nie zatwierdzą. Głosowanie w tej sprawie słowacki rząd odkłada z dnia na dzień. *

Pat w słowackim parlamencie stał się powodem gorączkowych konsultacji na szczytach władzy. Premier Iveta Radiczova spotkała się z prezydentem Ivanem Gaszparoviczem, który usiłował przekonać liberałów do zmiany decyzji.

Nie próżnuje koalicyjna chadecja: _ Odmówienie pomocy finansowej będzie równoznaczne z opuszczeniem przez Słowację strefy euro i rozpadem rządzącej centro-prawicowej koalicji _ - ostrzegł lider chadecji Jan Figiel.

Richard Sulik - szef parlamentu i zarazem przewodniczący liberalnej partii _ Wolność i Sprawiedliwość _ uważa jednak, że _ że ratowanie unijnego bankruta to gaszenie pożaru wentylatorem, a słowacki naród _nie po to pokonał skrajnie trudną drogę konsolidacji finansów publicznych, aby składać się na emerytury Grekom, którzy żyli ponad stan".

Grecja na dnie - czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t95746.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosna;obawy;o;sytuacje;na;rynkach;przywodcy;chca;dzialac,34,0,887330.html) Europejscy przywódcy muszą szybciej działać Berlin, Paryż, Rzym i Londyn chcą jak najszybszej realizacji ustaleń szczytu strefy euro z 21 lipca - podał rzecznik niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t85430.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rbs;na;minusie;przez;greckie;obligacje,100,0,886884.html) Szkoci ciułają. Zobacz, w czym utopili miliony Royal Bank of Scotland poniósł straty na łączną sumę 733 mln funtów przez greckie rządowe obligacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;grecji;znow;obnizony;jest;juz;najnizszy;na;swiecie,100,0,882020.html) Pogrążą Grecję? Najgorsza na świecie Agencja Standard & Poor's znowu obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Grecji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t38734.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/rynki-zagraniczne/artykul/nieruchomosci;w;grecji;beda;sporo;tansze,150,0,767894.html) Nieruchomości w Grecji będą sporo tańsze Eksperci zwracają uwagę na zagrożenie związane z niewypłacalnością dłużników.
Tagi: grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz