Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
30.09.2007 09:30

Służba zdrowia: Brak porozumienia na Podkarpaciu

Lekarze nie chcą proponowanych podwyżek. Jutro być może lekarze nie przyjdą do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Wojewoda podkarpacki, Ewa Draus, na razie nie zdecydowała o zamknięciu szpitala powiatowego w Mielcu. Jednak podczas piątkowej, nadzwyczajnej sesji rady powiatu procedura wygaszania poszczególnych oddziałów została już uruchomiona.

Starosta argumentował, że nie może rozpatrywać żądań płacowych lekarzy w oderwaniu od pozostałych grup zawodowych, nie może też składać obietnic bez pokrycia.

Dyrekcja szpitala zaproponowała podwyżki płac zasadniczych w wysokości od 500 do 900 zlotych brutto dla jednego lekarza, w zależności od specjalizacji.

Lekarze odrzucili jednak tę ofertę. Dziś mija termin wypowiedzeń złożonych przez prawie 70 ze 113 lekarzy zatrudnionych w mieleckiej placówce. Teraz tylko podpis wojewody dzieli szpital od ewakuacji pacjentów.

Trudna sytuacja jest także w Lubaczowie. Tam 18 lekarzy z oddziałów ginekologicznego, pediatrycznego i neonatologicznego nie przyjęło propozycji dyrekcji i prawdopodobnie jutro nie przyjdą do pracy. Na oddziały już od środy nie są przyjmowani nowi pacjenci. Dyrektor nie wyklucza kolejnych negocjacji, ale zastrzegł, że lekarze muszą obniżyć wymagania płacowe.

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz