Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Służba zdrowia. Przetarg za miliony do unieważnienia

0
Podziel się:

Chodzi o zamówienia o wartości 374 milionów złotych na budowę scentralizowanego systemu do zarządzania służbą zdrowia.

Służba zdrowia. Przetarg za miliony do unieważnienia
(Bartosz Krupa/East News)

Zamówienia o wartości 374 milionów złotych na budowę scentralizowanego systemu do zarządzania służbą zdrowia może zostać unieważnione.

Celem przetargu, zorganizowanego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Służby Zdrowia. była budowa platformy gromadzącej dane o pacjentach, receptach, wykonywanych usługach i placówkach medycznych, co miało zrewolucjonizować służbę zdrowia - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Urząd Zamówień Publicznych dopatrzył się zmowy cenowej przy przetargu i zarzucił Centrum, że nie wykluczyło tych ofert, które mogły spowodować nieuczciwa konkurencje.

Sytuacja jest o tyle poważna, że projekt informatyzacji służby zdrowia, który ma w sumie kosztować 712 milionów złotych, miał być zrealizowany z pieniędzy unijnych. Tymczasem po ujawnieniu licznych nieprawidłowości, Komisja Europejska zdecydowała się
wstrzymać finansowanie do czasu wyjaśnienia wątpliwości._ _

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że Ministerstwo Finansów w takiej sytuacji wzięło ryzyko finansowania kontrowersyjnych projektów na siebie i dało zielone swiatło, aby kontynuować prace przy informatyzacji, licząc na zwrot z Unii. Teraz zamiast wyjaśniania wątpliwości pojawiają się kolejne twarde zarzuty. _ - To tragedia dla informatyzacji, nie ma szans na dotrzymanie terminu 2014 roku _ - ostrzega Wiktor Masłowski, ekspert BCC do spraw służby zdrowia.

Właśnie od września 2014 roku - przypomina _ Dziennik Gazeta Prawna _ - miał zacząć działać scentralizowany system informatyczny zarządzający ochrona zdrowia.

Czytaj więcej o służbie zdrowia
Szok! Lekarze są za ograniczaniem badań Grupa, sponsorowana przez fundację American Board of Internal Medicine, zaleciła ograniczenie przepisywania 45 wybranych testów i procedur.
78 procent z nas ma już tego dość. A Ty? Zdecydowana większość respondentów nie dostrzega jednak problemów z dostępnością świadczeń lekarzy pierwszego kontaktu.
Nie dogadali się. Życie pacjentów zagrożone Protestujący zrezygnowali z żądania 600-złotowych podwyżek i wnioskują o kwartalne dodatki po 200 zł brutto do podstawy pensji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)