Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby specjalne Rosji i USA rozmawiają o Snowdenie

0
Podziel się:

Rosyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadzą rozmowy na temat
Edwarda Snowdena - poinformował rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

Służby specjalne Rosji i USA rozmawiają o Snowdenie
(imago stock&people/EAST NEWS)

Rosyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadzą rozmowy na temat Edwarda Snowdena, oskarżanego przez USA o ujawnienie tajnych danych dotyczących inwigilacji elektronicznej - poinformował rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

Rzecznik podkreślił, że w rozmowy te nie angażuje się Kreml. Pieskow dodał, że prezydent Putin zdecydowanie nie chce, aby spór wokół Snowdena zaszkodził relacjom Moskwy z Waszyngtonem. _ Mam nadzieję, że tak będzie bez względu na to, jak rozwinie się sytuacja _ - zaznaczył rzecznik Kremla.

Na początku lipca prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Władimir Putin, polecili dyrektorowi rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
Aleksandrowi Bortnikowowi i szefowi amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI)
Robertowi Muellerowi, by byli w stałym kontakcie i uregulowali sprawę byłego współpracownika służb wywiadowczych USA.

Snowden od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał z Hongkongu. Jego paszport został unieważniony przez władze USA, które domagają się wydania informatyka i naciskają na poszczególne państwa, by nie pozwoliły mu na dalszą podróż.

30-letni Amerykanin ujawnił dokumenty, z których wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i inne służby specjalne monitorowały i gromadziły dane dotyczące rozmów telefonicznych i aktywności w internecie obywateli USA oraz cudzoziemców. Snowden oskarżył NSA o zbieranie tajnych danych z serwerów dziewięciu firm internetowych, m.in. Google, Facebook, Yahoo, YouTube, AOL.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)