Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Snowden jednak nie chce azylu w Rosji?

0
Podziel się:

Zapowiadał złożenie wniosku o azyl w trakcie piątkowego spotkania z politykami i obrońcami praw człowieka, jednak nie dopełnił procedury prawnej. O co mu naprawdę chodzi?

Snowden jednak nie chce azylu w Rosji?
(imago stock&people/EAST NEWS)

Były pracownik CIA nie stara się o azyl polityczny w Rosji. Zapowiadał złożenie wniosku w trakcie spotkania z politykami i obrońcami praw człowieka w zeszłym tygodniu, jednak nie dopełnił procedury prawnej.

Amerykanin chciał, aby władze Rosji pozwoliły mu na czasowy pobyt. Zamierzał po wyjściu ze strefy tranzytowej lotniska Szeremietiewo ubiegać się o status uchodźcy w którymś z krajów Ameryki Łacińskiej. - _ Do dziś nie dostaliśmy wniosku pana Snowdena _ - informują tymczasem pracownicy Federalnej Służby Emigracyjnej.

Rosyjscy politycy wielokrotnie podkreślali, że były analityk amerykańskich służb specjalnych nie jest dla nich problemem, ale lepiej by było, gdyby dostał azyl w innym kraju. Potwierdził tę opinię w rozmowie z Polskim Radiem deputowany Jednej Rosji Wiaczesław Nikonow.

Edward Snowden już od trzech tygodni ukrywa się na lotnisku Szeremietiewo. W Stanach Zjednoczonych jest poszukiwany za zdradę i szpiegostwo. Ujawnił na łamach prasy informacje o PRISM - programie inwigilacji prowadzonym przez NSA, polegającym na monitorowaniu na szeroką skalę skrzynek mailowych, połączeń telefonicznych oraz serwisów społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden już sam nie wie, co zrobić? Prośbę o azyl wysłał do 20 krajów, trzy odpowiedziały mu pozytywnie. A on nagle zmienia zdanie.
Putin nie spełni prośby Amerykanów Były pracownik służb wywiadowczych USA Edward Snowden, któremu władze USA zarzucają ujawnienie tajnych informacji, przebywa wciąż na lotnisku w Moskwie i nie będzie przekazany Stanom Zjednoczonym.
Chcą ekstradycji Snowdena. "Szpiegował" Amerykanie sformułowali przeciwko Snowdenowi zarzuty o popełnienie kradzieży i bezprawnego użycia mienia państwowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)