Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Snowden wkrótce będzie wolny?

0
Podziel się:

- Stosunki z USA ważniejsze niż działania wywiadów - mówi tymczasem Władimir Putin.

Snowden wkrótce będzie wolny?
(David von Blohn/NurPhoto / Rex F/EAST NEWS)

Edward Snowden wkrótce powinien opuścić strefę tranzytową moskiewskiego lotniska. Według dziennika _ Rossijskaja Gazieta _ - były analityk CIA nie powinien mieć kłopotów z uzyskaniem azylu politycznego w Rosji.

Snowden wczoraj złożył wniosek o azyl. Zgodnie z procedurą powinien czekać na odpowiedź Federalnej Służby Emigracyjnej około 3 miesięcy. Jednak urzędnicy zapewniają, że -_ w szczególnych przypadkach procedurę można przyspieszyć _. Według _ Rossijskoj Gaziety _ - decyzja w sprawie dalszych losów Amerykanina powinna zapaść w ciągu kilku dni.

Dziennik wyjaśnia, że w Rosji azyl przyznawany jest na rok, z możliwością wielokrotnego przedłużania. W ubiegłym roku status uchodźcy otrzymało 2,5 tysiąca osób, to jest 43 procent tych którzy prosili o azyl.

Dwustronne stosunki ze Stanami Zjednoczonymi są dalece ważniejsze od _ działań służb wywiadowczych _ - powiedział tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin, nawiązując do afery Edwarda Snowdena.

Spytany, czy _ afera Snowdena _ położy się cieniem na wrześniowym szczycie USA-Rosja w Moskwie, rosyjski prezydent odpowiedział: _ Moim zdaniem bilateralne stosunki są zdecydowanie ważniejsze niż spór na temat działalności tajnych służb _.

Snowden, ścigany przez wymiar sprawiedliwości USA za ujawnienie tajnych informacji o programie inwigilacji elektronicznej realizowanym przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał z Hongkongu. Amerykanin nie może opuścić tej strefy, ponieważ władze USA anulowały jego paszport.

Czytaj więcej w Money.pl
Edward Snowden poprosił o azyl w Rosji Snowden nie chce na stałe pozostać w Rosji. Zamierza wyjechać, do... .
Putin o Snowdenie: Zaprzestaje działalności USA anulowały paszport Snowdena, który od 23 czerwca przebywa na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, po przylocie z Hongkongu.
To największe manewry od upadku ZSRR Władimir Putin obserwował manewry wojskowe, w których udział bierze 160 tys. żołnierzy, 5 tys. czołgów, 130 samolotów bojowych i kilkadziesiąt okrętów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)