Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.05.2005 12:33

Solana przylatuje do Polski

Wieczorem do Polski przylatuje szef unijnej dyplomacji Javier Solana. Spotka się z przedstawicielami polskich władz, a także odbierze tytuł Człowieka Roku 2004 "Gazety Wyborczej". Jeszcze wieczorem Solana spotka się na kolacji roboczej z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieczorem do Polski przylatuje szef unijnej dyplomacji Javier Solana. Spotka się z przedstawicielami polskich władz, a także odbierze tytuł Człowieka Roku 2004 "Gazety Wyborczej".

Jeszcze wieczorem Solana spotka się na kolacji roboczej z Aleksandrem Kwaśniewskim. Na jutro zaplanowano rozmowy z premierem Markiem Belką, szefem MSZ Adamem Rotfeldem i marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem.

MSZ poinformował, że podczas rozmowy Javiera Solany z ministrem Rotfeldem zostaną poruszone kwestie rozwoju wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz polityki sąsiedztwa Unii Europejskiej. Pół roku temu to właśnie Solana reprezentował Unię podczas ukraińskiego Okrągłego Stołu. W rozmowach uczestniczył wówczas także Aleksander Kwaśniewski.

Za zaangażowanie się w rozwiązanie ukraińskiego kryzysu "Gazeta Wyborcza" postanowiła uhonorować Javiera Solanę tytułem Człowieka Roku. Jutro w siedzibie redakcji szef unijnej dyplomacji odbierze wyróżnienie, a także wygłosi wyklad na temat polityki zagranicznej Unii Europejskiej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz