Notowania

arkadiusz mularczyk
14.01.2012 17:01

Solidarna Polska atakuje szefa KRRiTV

Poseł Arkadiusz Mularczyk uważa za skandal i ograniczanie wolności mediów to, że KRRiTV nie przyznała Telewizji Trwam koncesji na nadawanie poprzez multipleks cyfrowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Solidarna Polska staje w obronie telewizji ojca Rydzyka. Szef klubu parlamentarnego tej partii Arkadiusz Mularczyk (na zdj.) poinformował, że jego ugrupowanie rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka. *

Poseł Mularczyk wyjaśnił w czasie konferencji w Sejmie, że decyzja KRRiTV w sprawie nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji na nadawanie poprzez multipleks cyfrowy, to skandal i ograniczanie wolności mediów.

Obecny na konferencji eurodeputowany Zbigniew Ziobro apelował z kolei, żeby pod wnioskiem o postawienie szefa KRRiTV przez Trybunałem podpisali się wszyscy, bez względu na partyjną przynależność. Lider Solidarnej Polski tłumaczył, że w tym przypadku nie chodzi o telewizję ojca Rydzyka, ale o wolność słowa w ogóle.

Ziobro zapowiedział również, że jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uwzględni odwołanie w tej sprawie, jakie złożył już ojciec Rydzyk, to Solidarna Polska wycofa swój wniosek.

KRRiTV odmówiła fundacji Lux Veritatis powiązanej z telewizją Trwam koncesji na nadawanie i odbiór drogą cyfrową. Taka forma nadawania będzie obowiązkowa od sierpnia przyszłego roku. Bez koncesji odbiór analogowy będzie mocno ograniczony.

Rada odmówiła fundacji Lux Veritatis koncesji ze względów finansowych. Z ustaleń kierownictwa KRRiTV wynika, że fundacja zamknęła poprzedni rok z ujemnym saldem, a długi pokrywa w większości z darowizn. Koncesja na 10 lat nadawania na platrofmie cyfrowej kosztuje 11 milionów złotych.

O działalności biznesowej ojca Rydzyka czytaj w Money.pl
Fundacja Rydzyka chce budować aquapark Urząd miasta w Toruniu ma 65 dni na wydanie decyzji w sprawie inwestycji.
Nowa sieć komórkowa dla "samotnych" i "spychanych na margines" Sieć _ W naszej rodzinie _ umożliwia bezpłatne połączenia z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.
Rydzyk nie chce płacić. Jest zażalenie Dyrektor Radia Maryja został ukarany za wykroczenie, polegające na prowadzeniu nielegalnej zbiórki pieniędzy.
Tagi: arkadiusz mularczyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz