Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska zapowiada konwencję antykorupcyjną

0
Podziel się:

- To będzie początek wielkiej ogólnonarodowej akcji politycznej mającej na celu przywrócenie uczciwej Polski - zapowiada szef SP Zbigniew Ziobro. Na miejsce wydarzenia wybrał Teatr Dramatyczny.

Solidarna Polska zapowiada konwencję antykorupcyjną
(Maj/Reporter)
bELgibfV

- To będzie początek wielkiej ogólnonarodowej akcji politycznej mającej na celu _ przywrócenie uczciwej Polski _ - zapowiada szef SP Zbigniew Ziobro. Jego partia * *organizuje 26 stycznia w warszawskim Teatrze Dramatycznym konwencję antykorupcyjną.

Według Ziobry _ na naszych oczach w Polsce tworzy się front promocji korupcji _.

Zdaniem posła świadczy o tym np. wyrok w sprawie kardiochirurga Mirosława G. oraz postawa sędziego Igora Tulei. Oburzenie polityków wywołało ustne uzasadnienie wyroku, w którym sędzia Tuleya krytycznie ocenił metody działania CBA i prokuratury w tej sprawie, wskazując, że metody CBA - w szczególności nocne, wielogodzinne przesłuchania - kojarzą się z czasami stalinizmu w latach 40. i 50.

bELgibfX

_ - W związku z wydarzeniami, jakie dzieją się teraz w Polsce po wyroku skazującym pana doktora Mirosława G. i po próbie podjęcia przez różne środowiska i niektóre media odwrócenia znaczenia tego wyroku, Solidarna Polska ogłasza wielką konwencję antykorupcyjną. Konwencję służącą uczciwemu, bezpiecznemu polskiemu państwu, która odbędzie się 26 stycznia w Warszawie w Teatrze Dramatycznym _ - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

_ - To jest ten moment kluczowy, nie możemy się cofnąć i pozwolić, aby narracja obrońców doktora G. zwyciężyła, by tak naprawdę jako winnych rozliczano i pokazywano prokuratorów, funkcjonariuszy CBA, i ludzi, którzy chcieli Polski uczciwej dla zwykłych ludzi _ - dodał Ziobro.

Jak podkreślił, trzeba zrobić wszytko, by walczyć o prawa większości Polaków, tych, dla których uczciwość, przyzwoitość i transparentne funkcjonowanie władzy jest wartością.

_ - Wszystkich, którzy mają na sercu uczciwą, przyzwoitą i rzetelną władzę w Polsce, którzy chcą, aby na co dzień funkcjonowały w naszym kraju przyzwoite i uczciwe zasady w każdej dziedzinie życia społecznego, w wymiarze sprawiedliwości, w organach ścigania, w polskim Sejmie i w służbie zdrowia zapraszamy na tę wielką konwencję - bój o uczciwą, bezpieczną Polskę, bo nie ma bezpieczeństwa wtedy, gdy powszechnie akceptuje się i promuje postawy korupcyjne i usiłuje się odwrócić znaczenie pojęć dobra i zła, korupcji i nieuczciwości _ - zaznaczył Ziobro.

bELgibgd

Do pomysłu SP o zorganizowaniu konwencji odniósł się w czwartek w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, według którego konwencje są bardzo dobre, ale niewiele mogą zmienić, gdy są organizowane przez _ tak marginalne ugrupowanie jak Solidarna Polska _.

_ - Z korupcją trzeba walczyć, ale żeby ta walka miała realny kształt, trzeba zmienić rząd w naszym kraju, bo koalicja PO-PSL z korupcją nie chce walczyć _ - przekonywał Błaszczak. Dodał, że jeśli SP chce realnie wesprzeć walkę z korupcją, to powinna poprzeć wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu, który ma zostać złożony w najbliższych tygodniach.

Sąd w piątek skazał dr. G. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów; uniewinnił go od 23 zarzutów, m.in. mobbingu. Sąd krytycznie ocenił metody działania CBA i prokuratury w sprawie. _ _

_ - Nocne przesłuchania, zatrzymania - taktyka organów ścigania w tej sprawie dr Mirosława G. może budzić przerażenie _ - mówił sędzia Tuleya. - _ Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50. - czasów największego stalinizmu _ - dodał.

bELgibge
Czytaj więcej w Money.pl
Zbierają się czarne chmury nad sędzim Tuleją Wniosek ma zostać skierowany do prezesa warszawskiego sądu okręgowego.
Premier fałszował deklaracje podatkowe? Słoweńska komisja antykorupcyjna poinformowała, że stwierdzono nieprawidłowości w deklaracjach majątkowych konserwatywnego premiera Janeza Janszy.
Sędzia chciał uderzyć w PiS? "To skandal" Joachim Brudziński uważa, że wystąpienie sędziego Igora Tulei było polityczną publicystyką, wymierzoną w przeciwników obecnej władzy.
bELgibgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)