Notowania

umowy śmieciowe
19.04.2012 17:48

Solidarność chce zmienić umowy śmieciowe

Związkowcy chcą odprowadzania składek ubezpieczeniowych od tak zwanych umów śmieciowych. Z takim postulatem do premiera wybiera się szef związku, Piotr Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Związkowcy chcą odprowadzania składek ubezpieczeniowych od tak zwanych umów śmieciowych. Przewodniczący związku Piotr Duda zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi spotkanie w tej sprawie.

Na spotkaniu, do którego miałoby dojść 8 maja, Duda chce przekazać premierowi przygotowane przez związek projekty ustaw, dotyczących odprowadzania składek od umów cywilnoprawnych i pracy tymczasowej - przeczytać można na stronie internetowej związku.

W liście, skierowanym do szefa rządu, przewodniczący _ Solidarności _ napisał, że wejście tych ustaw w życie, wpłynęłoby korzystnie na sytuację pracowników i systemu ubezpieczeń społecznych. Ustawa o pracy tymczasowej uniemożliwiłaby na przykład zastępowanie pracowników stałych tymczasowymi.

Zdaniem przewodniczącego _ Solidarności _, decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego do 67 roku życia jest przedwczesna i nieprzemyślana. Piotr Duda przypomniał, że Komisja Europejska w Białej Księdze, dotyczącej bezpiecznych i stabilnych emerytur, przestrzega przed pochopnymi krokami w tej dziedzinie.

Czytaj więcej w Money.pl
ZUS nie będzie karał podwójnie. Jest ustawa Przedsiębiorcy, którzy uchylają się od płacenia składek ZUS lub zaniżają ich wysokość nie będą podwójnie karani.
Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy głodować To przykre, ale w tej sprawie wszyscy zgadzają się z Donaldem Tuskiem. Money.pl przepytał ekspertów.
Jest pomysł na podniesienie najniższych pensji Solidarność chce by najniższa pensja stanowiła połowę przeciętnej płacy.
Tagi: umowy śmieciowe, solidarność, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz