Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

"Solidarność" mówi: Dość drożyzny! Zapowiada 16 manifestacji

0
Podziel się:

W każdym mieście wojewódzkim 25 maja na ulice wyjdą związkowcy. Dodatkowa planowana jest w lipcu, gdy Polska przejmować będzie przewodnictwo UE.

"Solidarność" mówi: Dość drożyzny! Zapowiada 16 manifestacji
(PAP/Paweł Supernak)

W każdym mieście wojewódzkim 25 maja na ulice wyjdą związkowcy. Dodatkowo na początku lata planowana jest wielka manifestacja w Warszawie. - _ Jeżeli nie będą spełnione nasze postulaty, strajki odbywać będą się także jesienią _ - zapowiada Piotr Duda, przewodniczący _ Solidarności _.

Komisja Krajowa NSZZ zebrała się dziś w Warszawie na nadzwyczajnym posiedzeniu. Po tym spotkaniu Piotr Duda zapowiedział protesty to sprzeciw przeciwko podwyżkom: _ W górę idą ceny a nie wynagrodzenia. Będziemy upominać się o podniesienie płacy minimalnej, bo to, co dzieje się teraz idzie w złym kierunku. _

Związkowcy proponują rządowi czasowe zawieszenie akcyzy na paliwo. - _ Podobnie zrobiono na Ukrainie _ - dodaje Duda. - _ Mamy nadzieję, że rząd usiądzie z nami i będzie rozmawiał _.

_ Solidarność _ planuje też wykorzystać przejęcie przez Polskę przewodnictwa Unii Europejskiej. Gdy oczy kontynentu zwrócone będą na nasz kraj, wtedy związek chce urządzić wielką manifestację w Warszawie. Piotr Duda zamierza pokazać, że _ Polska to nie kraj mlekiem i miodem płynący _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t39822.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nawet;jesli;wywalczysz;podwyzke;i;tak;sie;nie;wzbogacisz,42,0,813098.html) Nawet jeśli wywalczysz podwyżkę i tak się nie wzbogacisz Podwyżki planuje zaledwie co czwarta firma. Tym, co dostaną, średnią podwyżkę w wysokości 170 zł, inflacja pożre ponad 140 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t75510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/swieta;wielkanocne;nie;musza;byc;drozsze,242,0,814322.html) Święta Wielkanocne nie muszą być droższe Mimo szalejących cen nie wszystko jest droższe niż przed rokiem - przekonuje Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/czujko;za;nasza;lojalnosc;oczekujemy;podwyzek,200,0,813256.html) Czujko: Za naszą lojalność oczekujemy podwyżek W kryzysie firmy wymagały od pracowników poświęcenia. Czy się odwdzięczą?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)