Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalia: Nieudany atak na bazę islamistów

0
Podziel się:

-Wrogowie Allaha po raz kolejny usiłowali zaskoczyć mudżahedinów atakiem późno w nocy przy użyciu śmigłowca wojskowego - powiedział jeden z żołnierzy.

Somalia: Nieudany atak na bazę islamistów
(Monicas Dad/CC/Flickr)

Zagraniczne siły specjalne przeprowadziły dziś w nocy atak na ważną bazę radykalnej milicji Al-Szabab w porcie Barawe - poinformował przedstawiciel tej organizacji.

_ - Wrogowie Allaha po raz kolejny usiłowali zaskoczyć mudżahedinów atakiem późno w nocy przy użyciu śmigłowca wojskowego, lecz wymierzono im karę. Doszło do wymiany ognia. Napastnicy pochodzili z Zachodu i później ujawnimy, jakiej byli narodowości _ - powiedział Mohamed Abu Sulejman, odmawiając podania co było konkretnym celem ataku.

_ - Nie wiem dokładnie co się stało, lecz był to atak na dom, w którym znajdowało się dowództwo Al-Szabab _ - dodał. Port Barawe położony jest w odległości 180 km na południe od stolicy kraju Mogadiszu.

Zobacz także: Zobacz, co się dzieje w Somalii:

Powiązana z Al-Kaidą organizacja Al-Szabab przyznała się do ataku terrorystycznego we wrześniu na centrum handlowe w Nairobi, stolicy Kenii. W zamachu zginęły co najmniej 72 osoby, a kilkaset zostało rannych. Napastnicy domagali się od władz w Nairobi wycofania kenijskich wojsk z Somalii, gdzie od roku walczą przeciw islamskim rebeliantom.

Al Szabab jest głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych i kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Od roku Somalią kieruje nowy, wybrany w wyborach, rząd, który dąży do odbudowy kraju po 20 latach wojny domowej i bezprawia, jakie nastało po odsunięciu od władzy prezydenta Siada Barre w 1991 roku. W sierpniu 2011 roku siły Unii Afrykańskiej zmusiły Al-Szabab do wycofania się z Mogadiszu, jednak bojownicy w dalszym ciągu przeprowadzają ataki w tym mieście.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)