Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
01.10.2005 11:38

Sondaż PGB: Tusk ma 4 proc. przewagi nad Kaczyńskim

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w pierwszą niedzielę października najwięcej głosów - 35 proc. otrzymałby Donald Tusk - wynika z najnowszego sondażu Polskiej Grupy Badawczej (PGB). Poparcie dla kandydata PO nie zmieniło się w porównaniu z sondażem z trzeciej dekady września.

Podziel się
Dodaj komentarz

Drugi w wyścigu do prezydenckiego fotela jest Lech Kaczyński. Na kandydata PiS chce głosować 31 proc. ankietowanych - o 1 proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Kolejne miejsca w rankingu zajmują: Andrzej Lepper - 17 proc. (+7), Marek Borowski - 11 proc. (bez zmian), Maciej Giertych - 2 proc. (-4), Jarosław Kalinowski - 2 proc. (-3), Henryka Bochniarz - 1 proc. (-1) i Janusz Korwin-Mikke - 1 proc. (bez zmian).

Pozostali kandydaci: Stan Tymiński, Adam Słomka, Jan Pyszko, Leszek Bubel i Liwiusz Ilasz legitymują się niezmiennym od poprzedniego sondażu zerowym poparciem.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29-30 września na reprezentatywnej próbie 1032 osób powyżej 18. roku życia. PGB jest wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Badań Wyborczych (organizatora prawyborów) i Biura Badania Opinii i Rynku Estymator.

Tagi: wybory, sondaż, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz