Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż: Polacy za Ukrainą w Unii

0
Podziel się:

Polacy wolą w Unii Europejskiej Ukrainę i Chorwację niż Bułgarię i Rumunię - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Polacy wolą w Unii Europejskiej Ukrainę i Chorwację niż Bułgarię i Rumunię - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Mimo, że to Sofia i Bukareszt mają szansę na przystąpienie do Unii od 1 stycznia 2007 roku, Polacy woleliby, aby najszybciej do europejskiej rodziny dołączyły Ukraina i Chorwacja. Za jak najszybszym ich przyjęciem do Unii opowiada się blisko 40 procent Polaków. Do naszego wschodniego sąsiada mamy sentyment, zwłaszcza po pomaranczowej rewolucji. Chorwację znamy z wakacyjnych wyjazdów.

Bułgaria, która znów staje się popularnym celem wakacyjnym, też cieszy się naszą przychylnością. Szybkiego jej przyjęcia do Wspólnoty chce prawie co trzeci ankietowany.

Większe opory mamy wobec najlepiej ocenianej przez Komisję Europejską Rumunii. Najmniej sprzyjamy Turcji, której szybkiego przyjęcia do Unii chce co czwarty ankietowany. Generalnie rozszerzenie Wspólnoty jednak popieramy.

Mniej przychylny stosunek do rozszerzenia Unii mają najmłodsi badani - 20-latkowie. W tej grupie aż 37 procent osób odpowiedziało, że Turcja i Rumunia w ogóle nie powinny wstępować do Unii.

Sondaż telefoniczny PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzono 16 maja na 500 osobach. Błąd pomiaru może wynosić 4,4 procent.

unia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)