Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
01.10.2005 17:24

Sondaż TNS OBOP: Tusk - 43 proc., Kaczyński - 32 proc.

Według sondażu TNS OBOP dla najnowszego tygodnika "Wprost" liderem w wyścigu prezydenckim jest Donald Tusk, na którego chce głosować 43 proc. Polaków. Do drugiej tury wszedłby także Lech Kaczyński z poparciem 32 proc. pytanych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Lepper, na którego chce oddać głos 13 proc. ankietowanych. W sondażu poparcia dla kandydatów, w dalszej kolejności znaleźli się Marek Borowski - 7 proc. poparcia, Jarosław Kalinowski - 2 proc. oraz Liwiusz Ilasz, Janusz Korwin-Mikke i Maciej Giertych - po 1 proc..

Jedyna kobieta ubiegająca się o urząd prezydenta Hanryka Bochniarz - według TNS OBOP - ma zerowe poparcie.

Ankieterzy zapytali też o wybory parlamentarne, na kogo głosowaliby wyborcy, gdyby odbyły się one 2 października, czyli tydzień po prawdziwym głosowaniu.

Najwięcej osób (37 proc.) głosowałoby na partię, która zwyciężyła w wyborach, czyli na Prawo i Sprawiedliwość; na PO swój głos oddałoby 30 proc. pytanych, na Samoobronę - 12 proc., na SLD - 8 proc., na PSL - 5 proc., na LPR - 4 proc.

W stosunku do wyborczego wyniku najwięcej straciła LPR, która z 4 proc. znalazłaby się poza Sejmem.

25 września wyniki były następujące: PiS - 26,99 proc. głosów, PO - 24,14 proc., Samoobrona - 11,41 proc., SLD - 11,31 proc., LPR - 7,97 proc., PSL - 6,96 proc.

Badanie TNS OBOP przeprowadzono 30 września na reprezentatywnej, losowo wybranej 1000-osobowej próbie Polaków. Sondaż opublikowany zostanie w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost".

Tagi: prezydent, wybory, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz