Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż TNS Polska: Polacy źle oceniają pracę rządu

0
Podziel się

Aż 74 procent ankietowanych źle wypowiada się o pracy Rady Ministrów. Tylko 18 procent ma odmienne zdanie.

Sondaż TNS Polska: Polacy źle oceniają pracę rządu
(Maj/Reporter)
bEpOjdFN

74 procent badanych źle, a 18 procent dobrze ocenia pracę rządu. Premier Donald Tusk ma 72 procent przeciwników i 19 procent zwolenników. Prezydenta Bronisława Komorowskiego chwali 48 procent respondentów, a krytykuje 39 procent - wynika z sierpniowego sondażu TNS Polska.

Wśród 74 procent respondentów, którzy w sierpniu wyrazili złe zdanie o działalności rządu, 31 procent miało opinię zdecydowanie negatywną. Dobrze działalność rządu oceniło 18 procent ankietowanych, przy czym zdecydowanie pozytywnie o pracy obecnego gabinetu wypowiedział się co setny ankietowany (1 procent). 8 procent respondentów nie miało zdania na ten temat.

W porównaniu z poprzednim miesiącem o 2 punkty procentowe spadł odsetek niezadowolonych z pracy Rady Ministrów, a odsetek zadowolonych nie uległ zmianie.

bEpOjdFP

Większość badanych - 72 procent - źle oceniło również pracę premiera Donalda Tuska, przy czym 34 procent ankietowanych miało zdecydowanie negatywną opinię, a 38 procent - umiarkowanie negatywną.

Zadowolonych z pracy szefa rządu było 19 procent respondentów, w tym 16 procent uważa, że Tusk raczej dobrze wypełnia obowiązki premiera, a 3 procent - że zdecydowanie dobrze. 9 procent uczestników badania nie wyraziło zdania na ten temat.

W porównaniu z poprzednim miesiącem ocena premiera nieznacznie się pogorszyła - o 3 punkty procentowe spadł odsetek jego zwolenników, a odsetek przeciwników wzrósł o 2 punkty procentowe.

Niemal połowa badanych (48 procent) uważa, że Komorowski dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa. 39 procent źle oceniło jego pracę. Odsetek osób zdecydowanie negatywnie oceniających prezydenta był nieco wyższy niż odsetek tych, którzy ocenili go zdecydowanie dobrze (13 procent do 8 procent).

bEpOjdFV

W porównaniu z wynikami z lipca ocena Komorowskiego nie uległa znaczącej zmianie - różnice w ocenach pozytywnych i negatywnych nie przekraczają 1 punktu procentowego.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 2-8 sierpnia 2013 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Ekonomiści oceniają 300 dni rządu Donalda Tuska - _ Pozytywne nastawienie do przedsiębiorców nie wystarczy w drugiej kadencji _ - uważają niektórzy eksperci.
CBOS: Polacy krytyczni wobec propozycji o OFE Tylko 9 procent uważa, że kierunek zmian jest właściwy, wynika z badania.
Najnowszy sondaż. Kto chce głosować na PO? Do zwolenników rządu Donalda Tuska zalicza się obecnie 25 procent badanych, a do jego przeciwników 44 procent - wynika z badania CBOS.
bEpOjdGq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)