Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

S&P zapowiada zmianę ratingu dla Polski

0
Podziel się

Obecnie słabe i mocne strony kraju się równoważą - twierdzą analitycy agencji.

S&P zapowiada zmianę ratingu dla Polski
(shironosov/iStockphoto)
bDzJvRFh

Jeżeli polski rząd przeprowadzi reformy fiskalne i będzie kontynuował konsolidację fiskalną, możliwe jest podniesienie perspektywy ratingu dla Polski ze stabilnej do pozytywnej - poinformowała na konferencji Leila Butt, dyrektor zespołu ratingów państwowych Standard & Poor's. Dodała, że agencja prognozuje wzrost gospodarczy w Polsce w 2012 roku na 2,0 procent.

_ - Nasza opinia o budżecie i o zamiarach rządu, takich jak reforma emerytalna, jest pozytywna. Są to jednak zagadnienia wrażliwe polityczne, więc powstaje pytanie, jak będzie przebiegał proces legislacji i implementacji. Jeżeli rząd przeprowadzi reformy fiskalne i będzie kontynuował konsolidację fiskalną, możemy podnieść perspektywę ratingu do pozytywnej _ - powiedziała Butt.

_ - Obecnie perspektywa ratingu jest stabilna, a mocne i słabe strony Polski mniej więcej się równoważą _ - dodała. Standard & Poor's prognozuje, że w 2012 roku polska gospodarka wzrośnie o 2,0 procent.

bDzJvRFj

Zobacz, jak kształtowało się PKB Polski na przestrzeni ostatnich lat:

_ - Na 2012 rok prognozujemy wzrost PKB w Polsce na 2,0 procent, przy założeniu, że wzrost w strefie euro wyniesie 0,4 procent. Jeżeli w strefie euro będzie recesja, polski wzrost gospodarczy będzie niższy, natomiast jeżeli będzie tak, jak prognozujemy, wówczas deficyt sektora finansów publicznych w przyszłym roku obniży się do "nieco poniżej+"4,0 procent PKB _ - powiedziała Butt.

Czytaj więcej na temat ratingów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t87500.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/radziwill;obnizenie;ratingu;usa;korzystne;dla;polski,190,0,887998.html) Rząd: Kłopoty USA są Polsce na rękę Obniżenie ratingu USA może mieć pozytywny wpływ na postrzeganie Polski przez inwestorów zagranicznych - ocenił wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/agencja;fitch;nie;zmieni;ratingu;polski;na;razie,173,0,985005.html) Fitch ocenia polski budżet. Co z ratingiem? Agencja przyznaje, że ma mieszane uczucia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t154999.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/sp;obniza;rating;37;swiatowych;bankow,232,0,978664.html) Kryzysowa obniżka ratingów. 37 największych instytucji Obniżenie ratingu związane jest z nowymi kryteriami, które S&P ogłosiła 9 listopada.
bDzJvRFp
bDzJvRFK
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)