Notowania

pkb
30.06.2009 11:08

Spadek brytyjskiego PKB największy od pół wieku

Gospodarka skurczyła się 4,9 procent rok do roku. Szacunki mówiły o 1,9 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Produkt Krajowy Brutto w Wielkiej Brytanii spadł w I kwartale najmocniej od 1958 roku.

Spadek wyniósł 2,4 procent kwartał do kwartału, wobec oczekiwanego przez analityków spadku o 2,1 procent - podało w ostatecznych wyliczeniach Biuro Narodowej Statystyki. Wcześniej urząd statystyczny szacował spadek PKB na 1,9 procent.

Spadek o 6.9 proc zanotowano między innymi w budownictwie - podaje dziennik _ The Daily Telegraph _. Wcześniej został obliczony na 2,4 proc. Podobna sytuacja jest w sektorze usług, gdzie prognozowany spadek o 1,2 proc. skorygowano do 1,6 proc.

W gospodarstwach domowych też nie jest dobrze. Dzięki ich oszczędnością w tym roku do budżetu wpłynie o jeden proc. mniej pieniędzy. Tak wynika z badań przeprowadzonych w ostatnim kwartale 2008 roku.

Wcześniejsze badania podawały również rozluźnienie w recesji. Mimo tych wiadomości liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii ciągle rośnie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kryzys w USA trzyma mocno. PKB na sporym minusie ]( http://news.money.pl/artykul/kryzys;w;usa;trzyma;mocno;pkb;na;sporym;minusie,83,0,484947.html )
* [ Rządy UE niebezpiecznie się zadłużają ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzady;ue;niebezpiecznie;sie;zadluzaja,148,0,456852.html )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
Tagi: pkb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz