Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny ropy
15.09.2014 19:13

Spadek cen ropy wywołuje reakcję Rosji. Minister...

Dziś cena dla ropy Brent obniżyła się do najniższego poziomu od 26 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak spotka się jutro w Wiedniu z przedstawicielami OPEC (Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej) - powiadomiła jego rzeczniczka. Spotkanie planowano na długo przed spadkiem cen poniżej 100 dolarów za baryłkę - krytycznego, jak pisze Reuters, poziomu dla rosyjskich dostaw, z których dochody stanowią 40 proc. wpływów do budżetu państwa.

Rzeczniczka ministra Nowaka powiedziała, że nie zamierza on omawiać z przedstawicielami OPEC cen ropy naftowej. Cena ta dziś dla ropy Brent obniżyła się do najniższego poziomu od 26 miesięcy.

Reuters pisze jednak, powołując się na źródło w rządzie rosyjskim, że w resorcie od dawna dyskutowano na temat sposobów podtrzymania cen. - _ Od dawna mówi się o bliższej współpracy z OPEC w kwestii cen _ - twierdzi rozmówca agencji, która przypomina, że dotychczas Rosja, największy światowy producent ropy, wykluczała koordynowanie działań z OPEC w celu powstrzymania spadku cen.

Ministrowie ds. ropy naftowej z państw Zatoki Perskiej powiedzieli w ubiegłym tygodniu, że mało prawdopodobne jest forsowanie przez OPEC jakiejś akcji, dopóki cena za baryłkę nie spadnie poniżej 85 dolarów. To mniej niż 104 dolary za baryłkę - przeciętna cena wpisana w rosyjski budżet - pisze Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny ropy, opec, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz