Notowania

energia elektryczna
08.06.2009 14:01

Spadną ceny prądu. Ale nie dla Kowalskiego

Do końca 2009 roku należy się spodziewać obniżki cen energii dla odbiorców przemysłowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

Do końca roku ceny energii będą znajdować się w trendzie spadkowym. Obniżki dotyczyć będą głównie odbiorców przemysłowych, dla gospodarstw domowych ceny nie ulegną zmianie.

_ - Możemy spodziewać się dalszej tendencji spadkowej cen energii w porównaniu do ofert, które odbiorcy otrzymali na rok 2009 _ - zapowiedziała Halina Bownik- Trymucha, Dyrektor Departamentu Promowania Konkurencji.

Jej zdaniem, spadków cen energii nie odczują gospodarstwa domowe.

_ - W tym obszarze do czasu otrzymania regulacji nie spodziewamy się istotniejszego postępu i większych zmian _ - powiedziała.

_ - Obniżki dotyczyć będą głównie odbiorców przemysłowych _ - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Resort gospodarki chce niższej akcyzy na energię ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/resort;gospodarki;chce;nizszej;akcyzy;na;energie,241,0,438769.html )
* [ Energetycy nie mogą odcinać prądu bez ostrzeżenia ]( http://news.money.pl/artykul/energetycy;nie;moga;odcinac;pradu;bez;ostrzezenia,34,0,435234.html )

Zdaniem Bownik-Trymuchy spadek cen energii elektrycznej może skończyć się pod koniec 2009 roku, po czym nastąpi ich wzrost.

_ - Zapotrzebowanie na energię znajduje się w trendzie spadkowym, a więc spadają także ceny energii. Pytanie, jak długo będzie trwał ten trend. To może być koniec 2009 roku, a potem może nastąpić wzrost cen _ - powiedziała Bownik- Trymucha.

Tagi: energia elektryczna, prąd, ure, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz