Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Specjalne Strefy Ekonomiczne. Miał zbudować biogazownię, odbiorą mu działkę?

0
Podziel się:

Gmina Orzysz ma dość opieszałości przedsiębiorcy, który obiecał poważną inwestycję, ale przez dwa lata nie wbił nawet łopaty w ziemię.

Gmina ma dość opieszałegoo przedsiębiorcy</br>
Gmina ma dość opieszałegoo przedsiębiorcy</br> (JaGr/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Gmina Orzysz z końcem kwietnia chce odebrać inwestorowi 6-hektarową działkę w podstrefie ekonomicznej, na której ten miał postawić biogazownię. Burmistrz Orzysza Tomasz Sulima powiedział, że samorząd stracił nadzieję na zrealizowanie tej inwestycji.

Burmistrz wyjaśnił, że od dwóch lat _ nawet nie wbito w ziemię łopaty _. _ - Inwestor obiecał postawienie biogazowni, w której miała być spalana kukurydza; do tego miał powstać basen i sala rehabilitacyjna, by korzystali z tego mieszkańcy _ - powiedział Sulima.

Dodał, że od dwóch lat nie tylko nie rozpoczęto inwestycji, ale inwestor od czasu przekazania działki nie płaci też gminie należnych podatków lokalnych. Inwestor zalega już samorządowi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sulima nie podał dokładnej kwoty zaległości, ale podkreślił, że suma ta jest dla gminy Orzysz _ znaczna w budżecie _.

Sekretarz gminy Orzysz Monika Łępicka-Gij powiedziała, że umowa między samorządem a inwestorem zawiera regulacje dotyczące tego, w jakich okolicznościach gmina może odebrać dzierżawioną działkę. Na zapisy tej umowy zamierza powołać się samorząd.

Biogazownię i salę gimnastyczno-rehabilitacyjną oraz basen miała budować w Orzyszu zarejestrowana pod Olsztynem fundacja, która deklarowała, że prowadziła już podobne inwestycje. Strona internetowa tej fundacji informuje jednak, że działa ona pod Łomżą. Jej prezes, z którym gmina Orzysz podpisała umowy, przez kilka dni nie odbierał od PAP telefonów, nie odpisał także na e-mail.

_ To jest dla nas bardzo przykra sprawa, zawiedliśmy się na tym inwestorze _ - powiedział Sulima. Jego zdaniem do realizacji inwestycji nie doszło, ponieważ fundacji nie udało się uzyskać zewnętrznego finansowania projektu.

Podczas podpisywania umowy inwestor deklarował, że na inwestycję wyda 30 mln zł. Zatrudnienie miało tam znaleźć 30 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Samorządowcy narzekają na janosikowe Gminy zgadzają się, że potrzebna jest zmiana sposobu naliczania i przekazywania biedniejszym samorządom janosikowego.
Mniej pieniędzy na remonty dróg. NIK krytykuje _ - Samorządów nie stać na samodzielne finansowanie tych inwestycji _ - podała Izba.
Samorządy przeciw przebudowie "gierkówki" Samorządowcy sprzeciwiają się przebudowie trasy na płatną autostradę. Chcą drogi ekspresowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)