Notowania

stocznie
02.01.2009 10:52

Specustawa już obowiązuje. Stoczniowcy dostaną odprawy

Do rozwiązania pozostała jeszcze kwestia zaległego ZUS-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Wczoraj weszła w życie stoczniowa specustawa, która umożliwi wypłatę rekompensat dla załogi za utratę pracy oraz sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Do realizacji tych zadań zobowiązała polski rząd Komisja Europejska. Wiceprzewodniczący stoczniowej Solidarności Aleksander Kozicki informuje, że kwota odszkodowania zależy od stażu pracy.

Szef Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w Stoczni Gdynia Jan Gumiński powiedział, że załoga może liczyć również na odprawy.

Wciąż nie rozwiązano jednak najważniejszego problemu - sprzedaży majątku stoczni w taki sposób, by możliwe było kontynuowanie budowy statków. Na razie jednak nie ma chętnych na kupno stoczni w Gdyni. Przedsiębiorstwo musi być sprzedane do końca maja.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Prezydent "wybrał mniejsze zło" i podpisał specustawę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;wybral;mniejsze;zlo;i;podpisal;specustawe,63,0,410687.html )
* [ Sejm poprawił ustawę stoczniową. Będzie przetarg ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sejm;poprawil;ustawe;stoczniowa;bedzie;przetarg,227,0,409827.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz