Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spis Powszechny. Są kłopoty z pytaniami

0
Podziel się:

Od niektórych osób rachmistrzowie nie uzyskali odpowiedzi na część pytań.

Spis Powszechny. Są kłopoty z pytaniami
(lisegagne/iStockphoto)
bFfyRKeZ

Pierwszy miesiąc spisu powszechnego minął i statystycy już widzą, że niektóre pytania mogły być trudne dla respondentów.

Dyrektor Centralnego Biura Spisowego Janusz Dygaszewicz powiedział, że formularze były bardzo dokładnie przygotowane. Przyznał jednak , że od niektórych osób rachmistrzowie nie uzyskali odpowiedzi na część pytań.

POSŁUCHAJ JANUSZA DYGASZEWICZA:

Kwestie narodowości , zwłasza śląskiej, wzbudzały niedawno wiele emocji, o których było głośno w mediach. Janusz Dygaszewicz przyznaje że jest pewien problem defijnicyjny dotyczący narodowści, ale został on rozwiązany.

bFfyRKfb

POSŁUCHAJ JANUSZA DYGASZEWICZA:

Janusz Dygaszewicz podkreśla, że z formalno - prawnego punktu widzenia, nie ma narodowości śląskiej. Wyjaśnia też, jak rachmistrzowie podchodzą do osób, które chcą zadeklarować taką narodowość.

POSŁUCHAJ JANUSZA DYGASZEWICZA:

Do biura spisowego trafiło kilka skarg na odmowę wpisania przez rachmistrzów tożsamości narodowej lub etnicznej śląskiej, ale - jak podają pracownicy GUS - zarzuty wobec rachmistrzów pojawiające się w niektórych publicznych wypowiedziach, nie zostały potwierdzone.

bFfyRKfh
Czytaj w Money.pl
Uwaga na fałszywych rachmistrzów z GUS Narodowy Spis Powszechny rozpocznie się 1 kwietnia. Oszuści próbują to wykorzystać.
Spis Powszechny: Spisało się 2,3 mln osób Statystycy GUS szacują, że w ten sposób spisze się kilkanaście procent Polaków - tak jak przeciętnie w innych krajach europejskich.
Spis powszechny w sieci wprowadza w błąd Ukryte informacje o zabezpieczeniu danych, zagmatwany formularz i niejasne komunikaty. Internauci nie wiedzą, jak się spisać.
bFfyRKfC
KOMENTARZE
(0)